Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Jeszcze ten jesieni firma Kontrakt z Krosna Odrzańskiego wykona remont ul. Sportowej. Inwestycja ma objąć m.in. wymianę nawierzchni drogi, budowę chodnika oraz barierek bezpieczeństwa.

23 września burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak podpisał umowę z Karolem Jankowskim, prezesem firmy Kontrakt z Krosna Odrzańskiego, która wygrała przetarg na remont ul. Sportowej.

Na czym będzie polegał remont? - Wykonawca wymieni górną warstwę nawierzchni, od ulicy Obozowej do przebudowanego odcinka ulicy Sportowej przy wjeździe na cmentarz. Położy tam nowy asfalt na ponad 900-metrowym odcinku drogi - wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach.

Ponadto w ramach inwestycji powstanie ponad 200 m chodnika przy drodze w kierunku cmentarza. Z kolei na łuku drogi (w kierunku lodowiska) pojawią się barierki, które uniemożliwią wjazd samochodów na pobocze i zapewnią bezpieczeństwo pieszym.

Gminie Słubice udało się pozyskać na remont ul. Sportowej ponad 216 tys. zł na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to połowa potrzebnej kwoty, drugie tyle dołoży z własnego budżetu.

Remont ma zakończyć się do końca listopada br.

 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-09-25 20:06
Brawo, remont tej drogi jak najbardziej wskazany tylko w dniach przed i po 1 listopada będą niezłe korki

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.