Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Smartfon

Obecnie nie można wyobrazić sobie życia bez porządnego smartfona. Przejmują one rolę laptopów i łączą wiele funkcji. Można dzięki nim wykonać niezwykłe zdjęcia, pracować, płaci rachunki, zamawiać jedzenie, słuchać muzyki, czy grać. Liczba modeli na rynku przekracza możliwość rozeznania się i ciągłe nowości utrudniają także wybór. Dlatego pomocą okazują się artykuły, które przedstawiają najważniejsze aspekty nowych telefonów. Niedawno na rynek wszedł smartfon niemieckiej firmy Samsung. Zaskoczył on wszystkich niesamowitym akumulatorem o pojemności mAh z ładowaniem mocą 25 W. Wszystko na ten temat znajdziesz poniżej.

  1. Samsung Galaxy M51 – model z najlepszą baterią
  2. Dobra bateria – czyli jaka?
  3. Czynniki, które wpływają na zużywanie baterii
  4. Wskazówki na oszczędzenie baterii

Samsung Galaxy M51 – model z najlepsza baterią

Najnowszy model Samsunga zaskakuje pojemnością akumulatora w kategorii przeciętnych telefonów na każdą kieszeń. Poza niezwykłym akumulatorem dysponuje ośmiordzeniowym układem 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane wraz z microSD. Waży 214 gramów i posiada wymiary obudowy 163,9 × 76,3 × 9,5 mm. Posiada modem 4G, czytnik linii papilarnych, gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm, a także port USB-C. Samsung jest estetycznym telefonem i posiada 6,7 – calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2400 × 1080 pikseli. Kamera o rozdzielczości 32 Mpix dysponuje opcja nagrywania wideo w 4K przy 30 kl./ s. Na moduł fotograficzny składają się jednostki: 5 Mpix z przysłoną f/2.4, 12 Mpix szeroki kąt ze światłem f/2.2, 5 Mpix teleobiektyw f/2.4 oraz 5 Mpix z f/.2.4 do zdjęć makro. Smartfon działa na systemie Android 10 i kosztuje około 1600 zł (około 360 euro), jeśli znajdziemy go na dobrych stronach. Jedną z nich jest RTV Euro AGD, która dysponuje niezliczonymi modelami telefonów, a także komentarzami użytkowników, co da gwarancję na wyśmienity zakup. Szukając Samsunga Galaxy M51 w dobrej cenie najlepiej wejść bezpośrednio w poniższy link: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-smartfon-galaxy-m51-black-samsung.bhtml.

Dobra bateria – czyli jaka?

Pojemność baterii podaje się w mili amperogodzinach (mAh). Oznacza to ilość energii o natężeniu jednego miliampera, który pozwoli zasilić urządzenie przy godzinnym ładowaniu. Przeciętna pojemność baterii to około 3400 mAh. Najlepsze modele, które mają powyżej 4000 mAh to bardzo dobre baterie i smartfony o baterii o większej mocy to rzadkość. Przyjmuje się, że przy pośrednich wartościach nie trzeba będzie ładować baterii częściej niż co dwa dni. Tutaj wyróżnia się model Samsung Galaxy M51, wspomniany powyżej. W smartfonach używa się dwóch rodzai akumulatorów: jonowo-litowe i jonowo-polimerowe. Te pierwsze znajdują się w większości smartfonach, laptopach czy tabletach. Są niewielkie i niezbyt ciężkie. Akumulatory jonowo-polimerowe są najbardziej wydajne i używa się je we flagowcach. Ładują się one szybciej i są trwalsze.

Czynniki, które wpływają na zużywanie baterii

Często mówi się, że duży ekran oznacza szybsze wyczerpywanie się baterii. Jednak ważniejsza jest tutaj rozdzielczość ekranu, która powinna mieć maksymalnie FullHD+. Smartfony z dużymi ekranami dysponują także długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Różne modele smartfonów zapewniają dobry czas pracy baterii, zwłaszcza gdy zadba się o jasność wyświetlacza. Więcej modeli w korzystnej cenie i dobrym akumulatorze można znaleźć na stronie: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe.bhtml. Istotna jest także wydajność procesora. Starsze procesory potrafią lepiej drenować baterią. Od podzespołów oraz optymalizacji oprogramowania zależy także żywotność baterii. Inne elementy mogą także wpłynąć na zużycie baterii, jak uruchomiony GPS, działające aplikacje w tle, czy samo obracanie ekranu, które rozładowują szybciej akumulator. Na zużycie baterii w smartfonie wpływa więc: wysoka rozdzielczość ekranu, gry, nagrywanie wideo w 4K, uruchomiony GPS, niepotrzebne aplikacje działające w tle czy moduły łączności bezprzewodowej.

Wskazówki na oszczędzenie baterii

Aby bateria działała dłużej warto poznać kilka wskazówek, które ułatwią funkcjonowanie telefonu. Kontrola jasności ekranu jest najprostszym rozwiązaniem. Nowe smartfony posiadają czujniki oświetlenia, które dostosowują jasność ekranu do otoczenia. Można także skorzystać z ręcznych ustawień i obniżyć poziom jasności do 60%. Innym rozwiązaniem jest ustawienie krótszego czasu do wygaszenia się ekranu, gdy go nie używamy. Może to być kilka sekund, które zaoszczędzi poziom baterii. Warto także wyłączyć moduł GPS, Bluetooth, Wi-Fi czy 4G LTE, co przedłuży czas pomiędzy kolejnymi ładowaniami smartfona. Mnogość aplikacji mobilnych powoduje, że zapominamy je aktualizować. Często poprawki pozwalają kontrolować zapotrzebowanie na energię. Dobrym nawykiem jest także niezezwalanie na pokazywanie się powiadomień różnych aplikacji. Ostatnią radą jest zrezygnowanie z jasnych animowanych tapet. Te jasne, różnokolorowe i ruchome zużywają dużo energii w przeciwieństwie do ciemnych i statycznych.

[artykuł partnerski]

 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.