Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szkoła Podstawowa nr 2 w Słubicach

Uczniowie SP2 od niedawna użytkują nową halę sportową, ale to nie koniec zmian. Budynek szkoły w najbliższym czasie przejdzie termomodernizację, która będzie polegać m.in. na dociepleniu ścian, wymianie okien, modernizacji systemu grzewczego. 

11 września burmistrz Mariusz Olejniczak podpisał umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 2. Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Budowlany KAN-BUD w Nowym Sączu. 

- Uczniom „dwójki” oddaliśmy niedawno do użytku nowoczesną halę sportową, dlatego nie wyobrażałem sobie, żeby stojąca obok tego budynku szkoła odbiegała wyglądem – mówi M. Olejniczak. Zaznacza, że chodzi nie tylko o estetykę, ale o to, żeby podnieść standard budynku i komfort jego użytkowania.

Jakie prace zostaną wykonane? Zmodernizowany zostanie system grzewczy, wymienione okna i docieplone wszystkie ściany, nawet te w gruncie i stropodachu. Budynek szkoły wraz z łącznikiem ma zostać odmalowany. Kolory mają nawiązywać do stojącego obok budynku hali sportowej. 

Inwestycja będzie kosztować budżet gminy ponad 1,2 mln zł. Gmina wystąpiła do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię termomodernizacyjną w wysokości 204 tys. zł. 

Prace mają zakończyć się do końca listopada.

 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2020-09-12 14:55
No i super:).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.