Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Klub Seniora

W czasie wakacji uczestnicy Klubu Seniora prowadzonego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum spotykali się na zajęciach plenerowych. Pogoda się zmienia, ale zajęcia odbywać się będą nadal, tylko przenoszą się do sali. Jaki jest program na jesień?

Słubicki Klub Seniora prowadzi Fundacja na rzecz Collegium Polonicum w ramach realizacji projektu „Opiekuńcze skrzydła powiatu”. Podobne, w ramach tego samego projektu, działają w Górzycy i Cybince. Kilka dni temu pisaliśmy o niespodziance, która czekała na panie z okazji zakończenia letniej edycji spotkań, które odbywały się w plenerze (ZOBACZ).

Jesienne spotkania

Na wakacyjnym cyklu spotkania jednak się nie kończą. Jesienią przeniosą się do Collegium Polonicum, oczywiście z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad ostrożności, takich jak dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu. Dodatkowo sala po każdych zajęciach będzie ozonowana.

Urozmaicony program

A co w programie? - Zostają zajęcia, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Będą więc nadal rozmowy o lokalnej historii i przyrodzie, a także ćwiczenia dla zdrowia. Dodatkowo odbywać się będą warsztaty poświęcone psychoedukacji, np. tego, jak radzić sobie z emocjami, czy konfliktami – wyjaśnia Katarzyna Kochańska z Fundacji CP. Dodaje, że celem działania klubu jest to, żeby seniorzy, którzy często czują się samotni, mieli okazję do spotkania się i ciekawego spędzenia czasu. 

Ale spotkania w ramach Klubu Seniora to nie wszystko co, proponuje Fundacja na rzecz Collegium Polonicum. 

Korki z komputerów i telefonów

- W ramach realizacji zadania publicznego, dofinansowanego przez gminę Słubice, oferujemy seniorom także „korepetycje” z obsługi telefonów czy komputerów. Pomagamy nie tylko w tym, jak zgrać zdjęcia z telefonu, wysłać e-mail, ale także jak zamawiać leki z apteki internetowej – tłumaczy K. Kochańska. Terminy ustalane są indywidualnie. 

Jak się zgłosić?

Zarówno do Klubu Seniora, jak i na zajęcia z obsługi komputera czy telefonu można wciąż się zgłaszać. Są bezpłatne (warunkiem jest wypełnienie formularzy zgłoszeniowych). Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 884 309 488 lub 95 61 82 96 878.

ZOBACZ PROGRAM

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.