Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Plenerowy Klub Seniora

Na zakończenie wakacyjnych spotkań w ramach Plenerowego Klubu Seniora na uczestniczki czekała niespodzianka, a właściwie dwie niespodzianki. Dokładniej: dwóch panów, wizażysta Paweł Majewski i fotograf Tomasz Jakuszewicz, którzy mieli sprawić, żeby poczuły się wspaniałe, piękne i wyjątkowe.

Plenerowy Klub Seniora to inicjatywa realizowana przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum w ramach projektu Opiekuńcze Skrzydła Powiatu. Uczestnicy przez 3 miesiące, od czerwca do końca sierpnia, spotykali się raz w tygodniu na zajęciach z różnych dziedzin.

Coś dla ciała, coś dla duszy

Były to np. ćwiczenia na świeżym powietrzu, które prowadził trener Piotr Kiedrowicz, muzykoterapia z Moniką Pończochą, spacery historyczne, którymi dowodził Roland Semik, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego, i spacery przyrodnicze pod czujnym okiem Natalii Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Żeby czuły się piękne

W ramach zakończenia letniej serii spotkań i podziękowania za wspólne spędzony czas, Fundacja CP zorganizowała dla pań niespodziankę, spotkanie inne niż wszystkie dotychczasowe. Przyjechał do nich Paweł Majewski, wizażysta ze Spółdzielni Socjalnej „Pani Sowa” z Krosna Odrzańskiego, który zajął się ich makijażami. A piękne, umalowane panie na sesje fotograficzną zabrał Tomasz Jakuszewicz.

- Zależało nam na tym, żeby panie poczuły się docenione, dowartościowane, piękne. Na co dzień życie wielu z nich nie jest łatwe, dlatego chciałyśmy, żeby mogły poczuć się wyjątkowo – opowiada Katarzyna Kochańska z FCP.

Panie zgodnie potwierdziły, że taka niespodzianka bardzo im się podobała. I czekają na efekty – każda otrzyma swój portret.

Będą kolejne zajęcia

To nie koniec spotkań Klubu Seniora, choć ze względu na zbliżającą się jesień i zimę, nie będzie on plenerowy. Szczegóły podamy jeszcze w tym tygodniu, w osobnej publikacji.

Galeria zdjęć

A jak było na podsumowaniu? Zapraszamy do naszej fotorelacji.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.