Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ul. Grzybowa

Dobra wiadomość dla kierowców. Gmina Słubice rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę remonty gminnych dróg. Naprawione zostaną także odcinki uszkodzone w trakcie trwających od dłuższego czasu prac na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. 

Problem z dziurawymi i zniszczonymi drogami to jedna z większych bolączek Słubic od wielu miesięcy. Frustracja wśród kierowców była coraz większa, czemu dawali wyraz w licznych dyskusjach, także na naszej stronie oraz profilu na Facebooku. Większość uszkodzeń to "efekt uboczny" trwającej modernizacji sieci wod-kan, o czym wielokrotnie pisaliśmy.

Pytamy rzecznika

Ale teraz ma być lepiej. O rozpoczęciu remontów w różnych częściach miasta od kilku dni dawali nam znać czytelnicy. Zapytaliśmy o to jeszcze wczoraj rzeczniczkę Urzędu Miejskiego w Słubicach Beatę Bielecką, która po naszym monicie opublikowała dziś szerszą informację na ten temat.

Prace już ruszyły

Jak wyjaśnia B. Bielecka, od kilku dni kładziony jest asfalt na ul. Grzybowej, a niedawno zakończyły się prace na ul. Śliwkowej i Jastrzębiej.

Wkrótce rozpocznie się też remont ulic Chopina, Chrobrego, Klonowej i Wschodniej w Słubicach, a także Turkusowej, Brylantowej i Słubickiej w Kunowicach oraz fragmenty dróg w Rybocicach i Kunicach.

W planach jest również przebudowanie podwórek przy ulicach Jagiełły 1-4 oraz Staszica 9-13.

Czekają aż ZUWŚ skończy

To jednak nie wszystko, bo najważniejsze remonty przewidziano w II etapie inwestycji. Wtedy naprawione zostaną te drogi, które obecnie najbardziej dają się we znaki kierowcom. – Nie będzie to łatanie pojedynczych dziur, ale wykonanie remontu całych ulic, a nawet wymiana części krawężników – powiedziała naszej redakcji B. Bielecka.

W ramach remontu przewidziano położenie nowej nawierzchni na ulicach Konopnickiej, Sienkiewicza, Słowiańskiej, Daszyńskiego, Seelowskiej oraz placach Przyjaźni i Wolności. Aby ruszyć z pracami, drogowcy czekają jeszcze tylko na zakończenie inwestycji prowadzonej przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych.

Deklaracja burmistrza

Wg zapewnień  burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka, remont gminnych dróg ma zakończyć się do końca listopada. Całość będzie kosztować 1,3 mln zł. Wykonawcą robót jest słubicka firma Eurokop.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2020-09-10 13:21
Nareszcie:). Drogi w Słubicach wyglądają strasznie.
#2 eminem676 2020-09-10 17:56
Mam nadzieję że burmistrz opuści swój stołek. Bo drogi remont kanalizacji miał być dawno zakończony. Ten obecny burmistrz nic nie robi i nic nie kontroluję . Większość ludzi to zauważa i napewno już go nie wybiorą.
#3 sabot 2020-09-10 21:06
A remontować będzie Eurokop, jak większość inwestycji w Słubicach.
#4 ja28rek 2020-09-11 07:57
Kto robi to nie istotne tylko aby robota była solidnie wykonana. Druga sprawa to dobrze że gmina wspiera lokalnych przedsiębiorców.
#5 sabot 2020-09-14 20:09
Pewnie, że dobrze, zwłaszcza, że to były pracodawca z-cy burmistrza.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.