Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Grzegorz Cholewczyński

Dziś po południu opublikowaliśmy oświadczenie zarządu powiatu słubickiego w sprawie osobnych obchodów 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kilka godzin później otrzymaliśmy odpowiedź z biura przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach. 

Poniżej treść (pisownia oryginalna).

---

Szanowni Członkowie

Zarządu Powiatu Słubickiego

Ze zdziwieniem przyjąłem treść Państwa oświadczenia przesłanego do radnych Rady Miejskiej w Słubicach w sprawie obchodów 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Zgadzam się z twierdzeniem, że „ 1 września to niezwykle ważna data dla każdego Polaka. Kolejne rocznice wybuchu II wojny światowej przypominają o początku najkrwawszego konfliktu w dziejach świata, są one też okazją do wspólnego oddawania hołdu ofiarom i bohaterom tamtych dni…”

Informuję, że uroczystości związane z obchodami rocznic wybuchu II Wojny Światowej skierowane są do wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć o tamtych tragicznych wydarzeniach. Nigdy nie było to święto, na które osobiście ktokolwiek byłby zapraszany. Zawsze wystarczała ogólnie dostępna informacja w tym zakresie. Każdy kto chce może w tym dniu uczestniczyć w uroczystościach.

Obchody w zeszłym roku (80 rocznica wybuchu II wojny światowej) były wyjątkiem, gdzie gmina rozesłała zaproszenia. Nikt z Państwa strony nie uczestniczył w tych uroczystościach. Rozumiem, że to tylko przez zwykłe przeoczenie lub inne obowiązki służbowe.

Do ostatniego zdania Państwa oświadczenia w ogóle nie będę się odnosił, bo jest to po prostu kłamstwo. Link do przesłanego radnym oświadczenia znajduje się poniżej.

Mógłbym mieć również pretensje, że nikt z przedstawicieli Gminy Słubice nie dostał zaproszenia ze strony władz Powiatu Słubickiego na organizowane przez Państwa wydarzenie w tym dniu, ale czy w tym dniu jest to istotne?

Abstrahując od powyższego pismami takimi jak to ostatnie Państwo podkreślacie swoją wyższość, dążycie do podziałów,  politycznych niesnasek i szukacie pretekstu do kreowania nikomu niepotrzebnych konfliktów.

Jednocześnie zachęcam Państwa do bezpośredniego kontaktu ze mną lub Panem Burmistrzem w każdej kwestii. Jeżeli chcielibyście organizować wspólnie z nami jakiekolwiek przedsięwzięcia to wystarczy dać jasny sygnał w tym zakresie. Złośliwe pisma, jak to ostatnie, nigdy nie przyniosą pozytywnych efektów.

Grzegorz Cholewczyński

Przewodniczący Rady Miejskiej

OŚWIADCZENIE PRZESŁANE RADNYM

---

Relację z obu uroczystości przygotowaną przez naszą redakcję znajdziecie TUTAJ. Oświadczenie zarządu powiatu znajduje się TUTAJ.

 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mikado 174 2020-09-04 21:49
w ubiegłym roku zauważyłem, jak bardzo istotną dla burmistrza i radnych jest data 1.09.
tak ważna, że obchodzili ową rocznicę dzień po. bo przecież w ubiegłym roku 1.09 wypadał w niedzielę a to dzień wolny od pracy dla urzędasów.
tylko spytam czy obrońcy polski z 39 roku mieli wolne w niedziele czy nie?
także na miejscu pana przewodniczącego to bym się nie wypowiadał w temacie wgl.
www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/14781-w-slubicach-uczczono-80-rocznice-wybuchu-ii-wojny-sw

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.