Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cmentarz

Ruszają zapowiadane prace związane z budową oświetlenia przy ul. Północnej i na cmentarzu komunalnym. Gmina Słubice postawi łącznie 89 nowych latarni. W trakcie realizacji inwestycji mogą występować utrudnienia w ruchu.

Przy ul. Północnej i na cmentarzu powstanie tradycyjne oświetlenie. W minionych latach Słubice stawiały raczej na oświetlenie solarne, które jednak było mocno krytykowane przez mieszkańców. Ich zdaniem, lampy, zwłaszcza zimą, świeciły słabo i krótko. Stąd decyzja gminy, aby wrócić do tradycyjnych rozwiązań.

Na cmentarzu zostanie zamontowanych 55 latarni. Położone zostaną kable o długości ok. 1820 m. Słupy latarni (o wys. 4  m) z oprawami LED będą wykonane z aluminium. Powstanie także szafka z przyłączem. Wartość tego zadania to dokładnie 217 160,39 zł. 

Natomiast przy ul. Północnej zostaną zamontowane 34 latarnie, na aluminiowych słupach o wysokości 8 m, z wysięgnikiem o długości 1,5 m i oprawami LED. Linia kablowa będzie miała długość ok. 1360 m. Tu również postawiona zostanie szafka z przyłączem. Zdemontowane zostaną stojące tam lampy solarne. Wartość całego zadania to 191 089,44 zł. 

Gmina ostrzega, że w rejonie inwestycji mogą pojawić się ograniczenia w ruchu i apeluje o zachowanie ostrożności. Zgodnie z planem, prace mają potrwać do 30 listopada.

 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2020-09-05 22:44
Sugeruję zamontowanie lamp, które chronią tzw. "ciemne niebo". Będzie to z korzyścią dla ochrony przyrody oraz dla finansów gminy.

holistic.news/ekologia-nocy-zanieczyszczenie-nieba-swiatlem-to-globalny-problem/
#2 Zafiras 2020-09-05 23:36
Witam serdecznie.była mowa o likwidacji lamp na ul.Północnej.Może te używane zainstalować na ul.Wrocławskiej.Dopuki market daje swoje światło jest o.K. Biedronka gaśnie i na wrocławskiej są "egipskie cimności". Dziękuje, wiele mieszkańców by się ucieszyło chciaź z takiego projektu oświetlenia.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.