Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

W powiecie słubickim mamy już łącznie 14 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Zdaniem Sanepidu, jednym z ognisk zakażeń jest bazar. Dlatego wszystkie słubickie targowiska zostaną na jeden dzień zamknięte, a osoby tam pracujące będą zbadane. Do pracy wrócą tylko ci z negatywnym wynikiem testu.

3 sierpnia podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Słubicach, w którym udział wzięli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i Krzysztof Dobrowolski (p. o. dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Słubicach) zapadły decyzje będące pokłosiem ostatnich zakażeń wśród osób pracujących na słubickim bazarze (ZOBACZ).

Bazar ogniskiem

K. Dobrowolski powiedział, że na terenie powiatu słubickiego mamy obecnie 14 potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19. – Bazar traktujemy już jako ognisko zachorowań, dlatego musimy zrobić badania przesiewowe i sprawdzić, czy ktoś jeszcze nie został zarażony – wyjaśnił.

Zamkną i zbadają

Jak to będzie wyglądało? We wtorek, 4 sierpnia, zostanie zamknięty największy bazar –  obok Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W środę, 5 sierpnia, taki sam los czeka sąsiednie Targowisko Pod Dębami, a w czwartek, 6 sierpnia, tzw. mały bazar przy ul. Kopernika.

Właściciele stoisk i pracownicy będą zgłaszali się do pobrania wymazów do namiotu lodowiska na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sanepid otrzyma wsparcie od wojska, żeby jak najszybciej wszystkich przebadać.

Powrót do pracy tylko z negatywnym wynikiem

Jak mówi K. Dobrowolski, wyniki testów mają być znane najpóźniej po 3 dobach. Tylko osoby z ujemnym wynikiem będą mogły wrócić do pracy. Zbadani zostaną również pracownicy ochrony i osoby pracujące na bazarach związane z ich administracją.

- W interesie każdej z osób związanych z bazarami jest, żeby się przebadać. Bez testu nie będzie można wrócić do pracy – podkreśla K. Dobrowolski.

Każdy, kto zgłasza się na badanie, musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Uzasadnienie burmistrza

- Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób nie będzie zadowolonych z tego, że zamkniemy targowiska na te poszczególne dni, ale mamy świadomość, że jeżeli nie przebadamy wszystkich i dojdzie do kolejnych zarażeń, trzeba będzie zamknąć bazar na miesiąc a może nawet dłużej – podkreśla burmistrz M. Olejniczak.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-08-03 22:06
Co za dziwne i nie normalne czasy. Żeby nie skończyło się tym że potem ogłoszą Słubice nowym ogniskiem COVID19 i wszystko pozamykają...
#2 Tomi70 2020-08-04 07:40
A co w tym dziwnego,że jedna głupia i nieodpowiedzialna osoba doprowadziła do całej tej sytuacji. Kto normalny organizuje takie imprezy (wesele) na kilkaset osób w dzisiejszych czasach, kiedy mamy pandemie-czy to jest normalne?.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.