Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Listwy przypodłogowe drewniane

O drewnianych podłogach, ich jakości, trwałości i stylu, napisano już naprawdę wiele artykułów. Równie dobrze można by pisać je na temat listw przypodłogowych, które są poniekąd nieodzownym elementem takich podłóg. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Do jakich aranżacji wnętrz będą one pasowały?

Podłogi i listy przypodłogowe z drewna - dlaczego warto?

Listwy przypodłogowe drewniane podobnie jak parkiety wykonane z tego naturalnego materiału cechują się trwałością, która wpływa na ich piękny wygląd przez wiele lat użytkowania. Choć drewno wymaga pielęgnacji, prawdopodobnie każdy zna przypadek domu, w którym drewniane podłogi przetrwały kilkadziesiąt lat i wciąż wyglądały wspaniale. Drewno jak każdy naturalny materiał, dla przykładu chociażby skóra, delikatnie zmienia swój wygląd wraz z czasem. Mimo wszystko nie chodzi tu o zniszczenie, czy konieczność wymiany. Materiały takie „dojrzewają”, nabierają bogatszej barwy, a jeśli są odpowiednio pielęgnowane, pozostają odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Warto pamiętać, że decydując się na drewniane podłogi, można wybierać spośród bardzo wielu gatunków drewna. Jedne z nich będą bardziej plastyczne, inne cechować będzie ciemna, głęboka barwa, podczas gdy kolejne z nich są twarde i odporne na różnego rodzaju zadrapania czy wgniecenia. Decydując się na naturalny parkiet, przypodłogowe listwy drewniane są niemalże obowiązkiem. Czy można sobie wyobrazić piękną drewnianą podłogę, przy której widać listwy wykonane ze sztucznych materiałów? Niekoniecznie takie zestawienie będzie wyglądać dobrze. Poleca się więc wykończenie podłogi z tego samego materiału, z którego została ona wykonana. Wybór listw jest naprawdę duży i to zarówno pod kątem żłobień dekoracyjnych, jak i rodzajów drewna wraz z różnorodnymi ich odcieniami. Wystarczy zajrzeć na stronę https://parkiet.pl/94-listwy-przypodlogowe-drewniane, aby się o tym przekonać.

Klasyczny wystrój wnętrz, który jednocześnie pozostaje uniwersalny

Drewno w mieszkaniu ma to do siebie, że jednocześnie dodaje wizualnie klasycznego charakteru wnętrzom i pozostaje dość uniwersalne jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. Wystarczy spojrzeć na drewniane meble - niektórym kojarzą się z klasycznymi, bogato zdobionymi szafami, innym ze współczesnym minimalizmem, podczas gdy jeszcze innym z młodzieżowymi pokojami o radosnym charakterze. Drewno pasuje praktycznie do wszystkiego - zarówno do eleganckich wnętrz o stonowanych barwach, jak i tych urządzanych nieco bardziej śmiało, w kontrastowych odcieniach. Drewniana podłoga, a więc i listwy przypodłogowe drewniane, wspaniale wpasują się w każdy rodzaj pomieszczenia, dodając mu stylowego nastroju i poczucia klasy.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.