Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 9 przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie woj. lubuskiego. Aż 7 z nich przypada na powiat słubicki. W tym gronie są osoby pracujące na bazarze.

Dane o zakażeniach pochodzą z najnowszego raportu dobowego, który 2 sierpnia rano opublikował na swojej stronie Lubuski Urząd Wojewódzki.

Udało nam się ustalić, że w gronie zakażonych są osoby pracujące na bazarze. Ognisko zakażenia jest takie samo, jak w przypadku Bułgarki, o której pisaliśmy kilka dni temu (ZOBACZ). Chodzi najprawdopodobniej o duże wesele w Kostrzynie nad Odrą, na którym miały spotkać się osoby tej narodowości.

Handlowcy z bazaru martwią się teraz, że może dojść do zamknięcia ich miejsca pracy. Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że taka decyzja jest rozważana, ale wszystko zależy od rozwoju sytuacji i współpracy osób podejrzewanych o zakażenie ze służbami sanitarnymi. Niewykluczone, że pojawią się kolejne zachorowania, tylko dziś kolejnych 18 osób skierowano do kwarantanny.

Kolejne, niezależne ognisko koronawirusa pojawiło się także w Ośnie Lubuskim. Aż 3 przypadki zakażenia pochodzą właśnie stamtąd.

Dobre wiadomości napłynęły za to ze Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Pierwsza zbadana grupa personelu, która 24 lipca miała kontakt ze wspomnianą Bułgarką, jest czysta. – Wszystkie wyniki przeprowadzonych testów były negatywne – poinformował naszą redakcję prezes szpitala Łukasz Kaczmarek.

W przyszłym tygodniu będą pobrane wymazy do osób, które miały z nią kontakt 28 lipca, podczas jej drugiej wizyty w szpitalu.

W najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia, odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego, które zwołał starosta słubicki. Niewykluczone, że tego dnia zapadną ważne decyzje w związku z obecną sytuacją.

---

Do tematu będziemy wracać.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.