Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podpisanie umowy

Coraz bliżej wznowienia prac nad rozbudową wałów przeciwpowodziowych w Słubicach. Wody Polskie podpisały umowę z firmą Budimex S.A., która jest nowym wykonawcą tej inwestycji. 

Pod koniec czerwca informowaliśmy, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW we Wrocławiu rozstrzygnęło przetarg i wyłoniło wykonawcę, który dokończy inwestycję modernizacji i budowy wałów wokół Słubic (ZOBACZ).

Kolejnym krokiem było zawarcie umowy. 21 lipca kontrakt podpisali Mariusz Przybylski, dyrektor PGW Wody Polskie RZGW we Wrocławiu, i Krzysztof Sokołowski, reprezentujący Budimex S.A. Opiewa on na ponad 125 mln zł. - To niezwykle istotna z punktu widzenia ochrony przeciwpowodziowej i oczekiwana przez mieszkańców Słubic inwestycja -powiedział mówił M. Przybylski. 

Przypomnijmy, zadanie to polega na wzmocnieniu i rozbudowie prawie 7 km istniejącego wału wokół Słubic oraz części wału bocznego. Jednocześnie ma powstać nowy wał okrężny o długości niemal 6 km. Odbudowane zostaną koryta kanałów Rącza Struga na długości 2 km i Czarny Kanał na długości 4 km. Wał okrężny ma wzmocnić zabezpieczenie terenów położonych w miejskiej części zabudowy Słubic. 

Od momentu wydania polecenia rozpoczęcia robót nowy wykonawca będzie miał 800 dni na zrealizowanie inwestycji. Zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2022 roku.

Poprzednim inwestorem była firma Energopol Szczecin, jednak Wody Polskie rozwiązały umowę z tą firmą z powodu opóźnień w harmonogramie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-09-14 19:26
Czy redakcja może wie co się dzieje w tym temacie? Wszystko już dawno podpisane, prace będą wznowione, a tutaj mija już drugi miesiąc i cisza, nic się nie dzieje.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.