Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Maseczka

Kolejne luzowanie koronawirusowych obostrzeń. Rząd wprowadził kilka zmian w rozporządzeniu nakładającym ograniczenia związane ze stanem epidemii. Dotyczą one m.in. wydarzeń sportowych i koncertów. Nowe zasady weszły w życie 21 lipca. Oto co się zmieniło.

Wciąż trwa stan epidemii, jednak rząd zmienił niektóre zapisy wprowadzające ograniczenia, nakazy i zakazy z tym związane. 

Można stanąć bliżej 

Podstawową zmianą w rozporządzeniu jest skrócenie tzw. dystansu społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust.

Zmiany sportowe

Dobra wiadomość dla kibiców: na stadionach i boiskach, podczas wydarzeń sportowych, może zasiadać tyle publiczności ile wynosi 50 proc. maksymalnej powierzchni obiektu (wcześniej było to 25 proc.). Dotyczy to także obiektów zadaszonych. 

Aquaparki mogą wpuścić 75 proc. gości (a nie 50 proc.). Ministerstwo Zdrowia zdecydowało też, że nie będzie już dłużej limitu liczby osób na torach pływackich na basenach.

Zmiany rozrywkowe i konferencyjne

W rozporządzeniu zapisano zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Zachowany pozostaje jednak limit wpuszczenia tylko 50 proc. publiczności.

Rozporządzenie dopuszcza także w „przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni” organizację wydarzenia, przy zachowaniu dystansu 1,5 metra między uczestnikami. 

Targi, wystawy, kongresy czy konferencje można organizować przy zapewnieniu 2,5 mkw dla każdego uczestnika.

---

Więcej informacji na www.gov.pl/koronawirus.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.