Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wały na Odrze

Jest szansa, że niebawem ruszy przerwana rok temu modernizacja wałów przeciwpowodziowych. Wody Polskie rozstrzygnęły przetarg. Nowym wykonawcą inwestycji została firma Budimex S.A. Wartość projektu to 102,1 mln zł netto.

O kłopotach szczecińskiego Energopolu, poprzedniego wykonawcy budowy wałów przeciwpowodziowych w Słubicach, zrobiło się głośno w lipcu ubiegłego roku (ZOBACZ).

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jest zleceniodawcą tej inwestycji, nie było zadowolone ze współpracy z Energopolem. Dlatego odstąpiło od umowy ze spółką i zdecydowało o szukaniu nowego wykonawcy (ZOBACZ).

W lutym 2020 roku ruszył nowy przetarg (ZOBACZ). Znamy już jego wyniki. Nowym wykonawcą projektu pt. „Budowa wałów przeciwpowodziowych oraz przebudowa kanału Czarny Kanał i Rącza Struga” będzie firma Budimex S.A.

Wartość zwycięskiej oferty wynosi 102,1 mln zł netto. Budimex na realizację inwestycji ma 800 dni. Nie jest jeszcze znany dokładny termin, w jakim rozpoczną się prace.

Przypomnijmy, w ramach tego zadania w rejonie Słubic zostanie zmodernizowany istniejący wał na odcinku prawie 6 km. Powstanie też nowy wał okrężny o prawie takiej samej długości. Przebudowie będą poddane m.in. Kanał Czarny, Racza Struga oraz licząca ponad 1 km sieć melioracyjna. Dokładny plan modernizacji zobaczysz TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.