Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Na placu budowy wałów w Słubicach od kilku miesięcy nic się nie dzieje, ale jest szansa, że to się zmieni. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie szuka nowego wykonawcy, który zakończy inwestycję rozpoczętą przez szczeciński Energopol. Właśnie ruszył przetarg.

Odra

O problemach szczecińskiego Energopolu zrobiło się głośno w na początku lipca ubiegłego roku. Spółka złożyła wniosek o upadłość. Jednak jeszcze pod koniec lipca miesiąca rzecznik Energopolu podkreślał, że firma chce nadal realizować kontrakt w Słubicach (ZOBACZ).

Ale z postępów prac na budowie nie był zadowolony zleceniodawca, czyli dyrekcja Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Dlatego w sierpniu Wody Polskie wypowiedziały szczecińskiej spółce umowę na realizację inwestycji w Słubicach. Prace na budowie stanęły, a Energopol wyprowadził się z miasta.

Jesienią Wody Polskie zapowiadały, że będą szukać nowego wykonawcy, o czym informowaliśmy (ZOBACZ). I tak też się stało. Przetarg został ogłoszony 12 lutego, oferty można składać do 31 marca.

Przypomnijmy pokrótce – inwestycja polega na wzmocnieniu 5,5-kilometrowego odcinka istniejącego wału okalającego Słubice i zbudowaniu nowego wału okrężnego o długości ok. 5,9 km. Zostaną także przebudowane Racza Struga i Czarny Kanał oraz sieć rowów melioracyjnych. Dokładny plan zobacz TUTAJ.

Kto się zajmie wykonaniem inwestycji? Do tematu będziemy wracać.

Komentarze   

#1 yon 2020-02-20 09:02
Rozumiem, ze poprzednia umowa zostala anulowana i ze miasto nie zamierza uczestniczyc w zadnych dziwnych splatach tej poprzedniej firmie!
#2 Marek klimas 2020-02-20 13:37
Wydaje mi się, iż z nagłówka jasno wynika, że inwestorem jest RZGW. Więc dlaczego w jakichkolwiek spłatach miałby uczestniczyć miasto ? :o

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.