Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ujście Warty

W tym roku wakacyjne spotkania w Parku Narodowym „Ujście Warty” będą inne niż zazwyczaj. Pracownicy przygotowali dla odwiedzających mapy do samodzielnych spacerów oraz odnajdywania i rozwiązywania zadań. Zachęcają też do robienia zdjęć - najlepsze relacje zostaną nagrodzone.

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza w wakacje, jednak trochę inaczej. Nie będzie grupowych spotkań. Chcąc ograniczyć kontakt między odwiedzającymi park, zespół przygotował specjalne instrukcje do samodzielnego spacerowania. Na trasie czekają zadania do wykonania. 

Spacery z motywem przewodnim

Spacery są określone tematycznie. Na razie dostępnych jest pięć spacerów, każdy prowadzący nieco inną trasą i związany z inną tematyką, m.in. Wodnikiem Szuwarkiem czy Wiedźminem.

Kolejne trasy będą miały swoje premiery w kolejnych tygodniach lipca. Można wziąć w nich udział do końca wakacji. 

Mapy spacerów są publikowane na stronie parku - ZOBACZ.

W jaki sposób?

Na spacer można się wybrać samemu, ale można też w drużynie złożonej z rodziny czy znajomych. Zadania nadają się do wykonywania razem z dziećmi. 

Pierwszym etapem jest wymyślenie nazwy drużyny. A potem – wykonywanie kolejnych zdań. Miejsca ich ukrycia są zaznaczone na wspomnianych mapach. 

Nagrodzą najlepsze relacje

Warto dokumentować wykonywanie zadań. Mogą to być zdjęcia z krótkim opisem, rysunki czy filmiki, które można zgłosić na specjalnym wydarzeniu na facebooku lub wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Dlaczego? - Na początku września spośród zgłoszonych relacji wybierzemy 3, które nam się najbardziej podobają! Czwartego zwycięzcę będą mogli wybrać posiadacze konta na Facebooku - zostawiając jak najwięcej reakcji pod wybraną relacją – wyjaśnia Olga Betańska, specjalista ds. edukacji z Parku Narodowego Ujście Warty.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.