Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Straż graniczna

Bilans kilku ostatnich dni: funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli ze sobą narkotyki. Zatrzymali również Litwina, który chciał ich przekonać, że jest... kimś innym.

15 lipca w ręce pograniczników wpadł 24-latek jadący samochodem osobowym. - Podczas kontroli pojazdu, towarzyszący funkcjonariuszom pies służbowy szkolony do wykrywania narkotyków ujawnił wewnątrz auta marihuanę – relacjonuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Prowadził pod wpływem

Mężczyzna został także poddany badaniu na obecność środków odurzających w organizmie. Wynik potwierdził, że prowadził pod ich wpływem. Kierowca został przekazany policji, która prowadzi w tej sprawie dalsze postępowanie. 

Jechał z narkotykami

Kolejnego dnia funkcjonariusze ze Świecka zatrzymali 26-latka, który również miał przy sobie narkotyki. Jechał z Niemiec do Polski. - Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przyznał się do przewozu przez granicę narkotyków i dobrowolnie poddał się karze grzywny – informuje J. Konieczniak. 

Pokazał fałszywkę

Następnym, który wzbudził podejrzenia pograniczników, był obywatel Litwy, a dokładniej jego dowód osobisty. Funkcjonariusze porównali go z albumem wzorów dokumentów, co potwierdziło ich przypuszczenia. Dokument nie był oryginalny. 

W jego rzeczach znaleźli litewskie prawo jazdy, które również było podrobione i kopię prawdziwego dowodu osobistego z zupełnie innymi danymi niż w fałszywych dokumentach. 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze 2 miesięcy więzienia w zawieszenia na 1 rok.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-20 14:06
Można by powiedzieć, że Litwin udawał Greka;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.