Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Opryski na komary

Dokuczają wam ostatnio komary? Gmina Słubice poinformowała, że będą opryski. Już w najbliższą sobotę specjalistyczna firma pojawi się w parkach, na placach zabaw i wokół ogródków działkowych.

W tej sprawie pisało do nas wielu internautów. - Nie da się już wyjść ma dwór, żadne płyny nie działają. A pchają się wszędzie, nawet do buzi - skarżyła się pani Malwina.

Komary nie dają spokojnie posiedzieć na działkach, pospacerować, ani posiedzieć wieczorem na balkonie. Wiele osób pyta, czy będą opryski.

Znamy odpowiedź: tak, będą. Jak twierdzą urzędnicy, ekologiczne sposoby, na które gmina Słubice stawiała do tej pory (budki dla jerzyków na budynkach), nie sprawdzają się przy takiej ilości tych owadów jaka jest obecnie.

- Tegoroczna plaga komarów, spowodowana m.in. wysokim stanem Odry, sprawiła, że jerzyki, które są w stanie zjeść nawet 20 tys. owadów w ciągu doby, nie dają rady komarom - wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu. Dodaje, że w takiej sytuacji nie ma innego wyjścia – trzeba posiłkować się preparatami chemicznymi.

Specjalistyczna firma będzie robić opryski w najbliższą sobotę. Opryskami objęte będą parki, place zabaw i tereny wokół ogródków działkowych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sonix 2020-07-19 13:37
Czy odbyły się planowane opryski na komary - " ekologiczne " ?
#2 Dr. Sommer 2020-08-04 09:29
Ekologiczne opryski? Może też rozcieńczonymi środkami ale za pełną cenę.
Komary i urzędnicy były i będą na wieki wieków amen.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.