Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koronawirus

Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki, w powiecie słubickim mamy kolejną osobę zarażoną koronawirusem. Jest to młody mężczyzna, który przebywał na kwarantannie. 

14 lipca Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że w województwie lubuskim zanotowano 6 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem. Wśród nich jest osoba z powiatu słubickiego. Co o niej wiemy?

- Jest to młody mężczyzna, który w stanie dobrym przebywa w izolacji domowej. Wcześniej był objęty kwarantanną, także najprawdopodobniej miał kontakt z kimś zarażonym – poinformowała naszą redakcję Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowa wojewody lubuskiego. 

W powiecie słubickim do tej pory stwierdzono 8 przypadków zarażenia (w tym są także ozdrowieńcy). 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze na swoim profilu na Facebooku przypomniał o tym, że koronawirus nie odpuszcza. 

W woj. lubuskim jest kilka ognisk zakażenia, a do zielonogórskiego szpitala przybywają nowi chorzy. „U nas dziś 17 covidowych pacjentów na oddziale zakaźnym (kilku w poważnym stanie) i aż 36 także z COVID-19 w izolatorium, z czego 35 to żołnierze, którzy wrócili z misji w Afganistanie oraz Rumunii” – informuje lecznica. 

Dlatego personel medyczny przypomina o podstawowych zasadach: „Nie odpuszczajcie sobie i noście maseczki, często myjcie lub dezynfekujcie ręce, zachowujcie odległość”.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.