Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Woda

Słubiczan czeka kolejna przerwa w dostawie wody. Zakład Usług Wodno-Ściekowych będzie przyłączać do sieci kolejną nitkę wodociągową. Przerwę zaplanowano w nocy z 15 na 16 lipca.

Tym razem chodzi o ulice: Reja, Daszyńskiego, Konopnickiej, Słowiańskiej, Słowackiego, Żeromskiego, Asnyka, os. Słowiańskiego i pl. Wolności, ale może się zdarzyć, że wody zabraknie w całym mieście.

- Ze względu na rozmiar i specyfikę prowadzonych prac (m.in. związany z robotami na czynnym wodociągu) możliwe jest również krótkotrwałe, okresowe wstrzymanie dostaw wody dla całego miasta – czytamy w komunikacie jaki dotarł do naszej redakcji.

Utrudnienia planowane są w godzinach 22.00 - 3.00. Należy pamiętać, że po przywróceniu dostawy wody może wystąpić okresowe obniżenie jej ciśnienia oraz zmiana barwy.

Skąd w ostatnim czasie tyle przerw? - W Słubicach trwają obecnie przełączenia nowej sieci wodociągowej, która została wybudowana w ramach realizowanego przez naszą spółkę projektu – wyjaśnia Monika Iłowska-Walkowiak z ZUWŚ.

Chodzi o przedsięwzięcie pod tytułem „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice”, współfinansowane ze środków unijnych (ZOBACZ). Jak przekonuje nasza rozmówczyni, prowadzone prace są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całej sieci wodociągowej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.