Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Niska emisja

W Słubicach trwa inwentaryzacja źródeł niskiej emisji. Wyniki mają posłużyć do stworzenia „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Słubice”. Badanie przeprowadzają ankieterzy firmy EKO-TEAM ze Zgorzelca.

Od 29 czerwca na terenie gminy Słubice prowadzona jest inwentaryzacja źródeł niskiej emisji. Badane są rodzaje i typy źródeł ciepła oraz jakie jest zużycie surowców na potrzeby grzewcze, ciepłej wody użytkowej, przygotowanie posiłków. Sprawdzane są także rodzaje i typy stolarki okienno-drzwiowej i pokrycia dachowego. Ankietowani pytani są również o planowane prace termomodernizacyjne do 2027 roku. 

Wynikiem inwentaryzacji będzie opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Słubice”. 

Dokument ma służyć zaplanowaniu kolejnych działań, które mają na celu ograniczenie emisji pyłowo-gazowych, takich jak np. wymiana kotłów na ekologiczne, termomodernizacja budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, modernizacja i rozbudowa sieci drogowej, zmniejszenie energochłonności oświetlenia ulicznego. 

Inwentaryzację na zlecenie gminy prowadzą przedstawiciele firmy EKO-TEAM ze Zgorzelca. Mają oni identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz upoważnienia podpisane przez burmistrza Słubic. Urzędnicy proszą o współpracę z ankieterami i rzetelne przekazywanie informacji.

W razie pytań podajemy kontakt do osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie inwetaryzacji: Sebastian Kulikowski, tel. 0691 015 026, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.