Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Policja

Kierowca po alkoholu, z zakazem prowadzenia pojazdów, pasażer poszukiwany listem gończym – taki duet zatrzymali do kontroli rzepińscy policjanci. Teraz obu mężczyzn czekają surowe konsekwencje.

W wyborczą niedzielę, 12 lipca po południu, policjanci z Rzepina zatrzymali do kontroli samochód marki Renault, którym jechało dwóch mężczyzn. Okazało się, że każdy z nich miał coś na sumieniu. 

24-letni kierowca prowadził po alkoholu, mimo tego, że już wcześniej został na niego nałożony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

- Badanie na stan trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie – informuje Magdalena Jankowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. 

Policjanci sprawdzili też siedzącego obok 39-letniego pasażera. Okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. Ma do odbycia karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Pasażer trafił do aresztu, a stamtąd do zakładu karnego.

Kierowca odpowie za jazdę po użyciu alkoholu i złamanie sądowego zakazu. Za to pierwsze wykroczenie grozi kara ograniczenia wolności lub grzywny. Za naruszenie sądowego zakazy można trafić za kratki na 3 lata. 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-16 12:13
Jak to mówią; nieszczęścia chodzą parami.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.