Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Poród rodzinny

Do naszej redakcji napisała zmartwiona czytelniczka, której siostrze powiedziano, że w szpitalu w Słubicach wstrzymano porody rodzinne. To sprzeczna informacja z tym, co w maju ogłosił zarząd lecznicy, o czym pisaliśmy także na naszej stronie. Jak jest naprawdę? Sprawdziliśmy.

- 19 maja czytałam u was, że do słubickiego szpitala wraca możliwość porodów rodzinnych. Moja siostra ma termin w sierpniu i chciała z tego skorzystać. Jednak na zajęciach szkoły rodzenia poinformowano ją, że ordynator słubickiego szpitala nie wyraził zgody na porody rodzinne. Wiecie może coś więcej na ten temat? – napisała jedna z naszych czytelniczek (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Porody rodzinne wciąż możliwe

Faktycznie, w maju informowaliśmy, że porody rodzinne wracają, należało tylko spełnić warunki związane z reżimem sanitarnym. W międzyczasie zarząd spółki zarządzającej Szpitalem im. prof. Zbigniewa Religii nie podawał żadnych nowych wytycznych.

Czy możliwość porodów rodzinnych odwołano? – To nieporozumienie, które oczywiście sprawdzę – powiedział naszej redakcji Łukasz Kaczmarek, prezes szpitala. – Porody rodzinne są cały czas dostępne w naszej placówce i umożliwiamy korzystanie z nich, jeśli taka jest wola przyszłych rodziców – podkreśla.

Najważniejszy jest test

A jakie wymagania osoba towarzysząca musi spełnić, aby być obecną w trakcie porodu? – Najważniejsza rzecz to test na obecność koronawirusa o terminie ważności wynoszącym maksymalnie 5 dni – wyjaśnia Ł. Kaczmarek. – Wymaz można zrobić m.in. w naszym szpitalu, na zasadach komercyjnych. Koszt to 530 zł – mówi prezes.

A co, gdyby przyszli rodzice usłyszeli, że nie poród rodzinny nie jest możliwy? – Wtedy proszę ich o kontakt bezpośrednio ze mną, będę to wyjaśniać – podsumowuje szef szpitala.

Pozostałe wytyczne związane z poradami rodzinnymi znajdziecie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.