Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Dobra wiadomość dla przyszłych rodziców. Słubicki szpital przywrócił możliwość porodów rodzinnych. Po spełnieniu określonych procedurami wymagań, na sali porodowej przyszłej mamie może towarzyszyć bliska osoba.

Poród rodzinny

Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach poinformował, że od 18 maja przywraca możliwość rodzinnych porodów. Przyszłej mamie w tym ważnym wydarzeniu może towarzyszyć mąż, partner lub inna bliska osoba.

Obowiązują procedury

Szpital wprowadził jednak specjalne procedury, które należy spełnić. Po pierwsze, osoba towarzysząca musi wypełnić ankietę epidemiologiczną. Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą towarzyszyć podczas porodu ani wchodzić na teren szpitala.

Z maseczką i rękawiczkami

Poród rodziny odbywa się w pojedynczej sali, wyposażonej w węzeł sanitarny. Osoba towarzysząca może do niej wejść w momencie rozpoczęcia porodu, a do 2 godz. po jego zakończeniu musi opuścić oddział. Przez cały czas porodu musi także nosić maskę i rękawiczki.

Zalecane badanie

Szpital zaleca również, aby osoba towarzysząca przy porodzie miała wykonany test na przeciwciała anty SARS Cov2, który można wykonać w szpitalu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.