Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Dziś w Słubicach wiele mieszkań, sklepów, firm zostało bez dostępu do internetu. Jak udało nam się ustalić, doszło do awarii głównej magistrali światłowodowej, z której korzysta wielu dostawców internetu w naszym mieście.

Internet

Pierwsze sygnały o problemach zaczęły spływać do naszej redakcji krótko po południu. Pisali głównie abonenci sieci Vectra, ale o kłopotach wspominali także klienci T-Mobile, Play i Orange.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że został przerwany kabel ze światłowodem, należący do jednego z operatorów, który z kolei udostępnia go większości dostawców internetu w Słubicach. - Mogło do tego dojść np. na skutek fizycznego uszkodzenia z powodu prowadzonych prac budowlanych – mówi nam jeden z pracowników telekomu.

Obecnie trwa lokalizowanie (a następnie usuwanie) usterki. Wstępne szacunki mówią o tym, że dostęp do internetu zostanie przywrócone jeszcze dziś wieczorem.

AKTUALIZACJA: Awaria światłowodu została już usunięta.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 akita 2020-05-20 09:00
To chyba Kurski naprawia światłowód bo na razie dostępna jest tylko telewizja reżimowa .
Myślą może że mnie skłonią do głosowania na niesamodzielnego sterowalnego z Nowogrodzkiej "prezydenta"
#2 Daro33 2020-05-20 09:27
akiita dobre, dobre.. :)) Przerwa była dosyć długa, podejrzewam że ten światłowód to ściema. Specjalnie go przerwali i kładli nowy Słubice - Warszawa, ul Nowogrodzka. A od piątku również fale radiowe prowadzą na tę ulice. Pewnie padło hasło w smsie "Zróbcie coś z tymi Słubicami" no i zrobili.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2020-05-20 09:30
@akita

Z tego co udało nam się dowiedzieć, awaria światłowodu została już usunięta i dostęp do internetu został przywrócony. Jeśli u Ciebie nadal goo nie ma, to najlepiej kontaktować się bezpośrednio z jego dostawcą.
#4 Daro33 2020-05-21 00:07
Masz Ci los.. skąd weźmiesz numer do Jarka?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.