Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Gmina Słubice przygotowuje się do uruchomienia fontann w mieście. Choć jest już ciepło, dotychczas nie pozwalały na to służby sanitarne, ponieważ przy fontannach gromadzi się zazwyczaj sporo ludzi. Ale to się zmieni – woda w fontannach ma popłynąć 1 czerwca. 

Fontanna

Do tej pory, zgodnie z zaleceniami wojewody lubuskiego i służb sanitarnych, nie wolno było uruchamiać fontann w miastach. Służby argumentowały zakaz tym, że wokół fontann zazwyczaj gromadzą się duże ilości osób, co może zwiększać ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Obostrzenia są jednak powoli luzowane, więc i fontanny będą mogły działać. Fontanny na pl. Przyjaźni i pl. Bohaterów mają ruszyć 1 czerwca, akurat w Dzień Dziecka – co z pewnością ucieszy nie tylko dzieci.

Przebywając w ich pobliżu należy jednak stosować się do zasad bezpieczeństwa. Czyli: nosić maseczkę zasłaniającą nos i usta, utrzymać dystans co najmniej 2 m od innych, zachować szczególną ostrożność przy kichaniu i kaszlu, dbać o dezynfekcję rąk. Osoby mające objawy infekcji dróg oddechowych nie powinny odwiedzać miejsc publicznych.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.