Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Park za bazarem

Nie tak dawno nasz redakcyjny obiektyw, w ramach cyklu „Spacerkiem po mieście”, zawędrował do parku za bazarem. Cieszą oczy odnowione pomosty, przyroda, drzewa, ale smucą - góry śmieci. Pojawiło się wiele apeli o posprzątanie – i jest odzew. Będzie wielka akcja porządkowa. Każdy może się przyłączyć.

Park przy bazarze to jedno z ulubionych miejsc na bieganie, przejażdżkę rowerową czy spacer z psem. Od niedawna dodatkową atrakcją są odnowione pomosty, w których wymieniono spróchniałe deski. Inwestycja kosztowała budżet gminy 25 tys. zł.

Jednak spacery w parku psuje widok śmieci, których w tym miejscu jest sporo, szczególnie od strony bazaru. Pod naszym postem o odnowionych pomostach, wiele osób apelowało, żeby ten teren posprzątać. Tak się stanie już niedługo.

Teren jest własnością gminy Słubice. Gmina od kilku lat prowadzi kampanię „Słubice – czyste miasto”, i to właśnie w ramach tej kampanii zaplanowano akcję sprzątania parku.

Akcję organizują Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych i telewizja HTS. Swój udział zapowiadają m.in. harcerze słubickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach, a także grupa pracowników Urzędu Miejskiego, razem z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem. Każdy może się do nich przyłączyć – żeby wspólnymi silami posprzątać park.

Na miejscu będą zapewnione rękawiczki ochronne i worki na śmieci.

Termin: 4.07.2020, godz. 10-13. Miejsce: zbiórka na parkingu przy cmentarzu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-01 14:31
Wielkie sprzątanie słuszna idea ale najpierw trzeba posprzątać w ludzkich głowach. Brak kultury u wielu naszych rodaków przeraża...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.