Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Burza nad Słubicami

Czy przed nami załamanie pogody? Lubuscy Łowcy Burz prognozują, że nad zachodnią częścią woj. lubuskiego mogą pojawić się gwałtowne burze. Również serwis Burza Alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w północno-zachodniej części kraju może dziś być burzowo.

Jakie macie plany na popołudnie? Lepiej nie wybierać się na przejażdżkę rowerem lub długi spacer. Lubuscy Łowcy Burz opublikowali prognozę, z której wynika, że 1 lipca może być bardzo burzowy. Powiat słubicki jest wśród tych, które są najbardziej zagrożone wystąpieniem gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Burzą mają pojawić się u nas w godzinach popołudniowych i potrwać nawet do północy.

„Głównym zagrożeniem będzie bardzo silny wiatr w porywach do 80-100 km/h, w nieco mniejszym stopniu także opady większego gradu do 2-4 cm średnicy i nawalne ulewy powodujące ograniczenie widoczności i lokalne podtopienia. Istnieje też niewielkie ryzyko rozwoju trąby powietrznej” – alarmują łowcy.

Ostrzeżenie na oficjalnym profilu Burza Alert opublikowało również IMGW. Synoptycy ostrzegają, że w naszym regionie burze mogą być krótkotrwałe, ale intensywne i mogą nawracać.

Czy naprawdę czeka nas burzowe popołudnie? Czy tradycyjnie „Odra nie puści”? To się okaże, ale na wszelki wypadek lepiej nie parkować samochodów pod drzewami, witrynami reklamowymi, zabezpieczyć rzeczy pozostawione na balkonach, zebrać pranie, a czworonogów zabrać do domu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.