Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Łabędzia rodzina

Na naszym portalu często piszemy o wypadkach i kolizjach. Tym razem chcielibyśmy wspomnieć o wyjątkowej sytuacji, która miała miejsca na drodze wylotowej ze Słubic, niedaleko Auto Pomocy Szkwarek. 

Łabędzia rodzinka, którą często można było spotkać w okolicy bazaru i sąsiedniego parku, straciła dzisiaj jednego z rodziców. Przy próbie przejścia na drugą stronę ulicy, jeden z ptaków został potrącony przez samochód.

- To był poruszający widok. Szczególnie, gdy drugi łabędź z potomstwem wciąż czekał po drugiej strony ulicy – napisał do nas kierowca, który zrobił zdjęcia.

Informacja, którą opublikowaliśmy na naszym facebookowym profilu, poruszyła internautów (ZOBACZ). Tym bardziej, że łabędzia rodzina była rozpoznawalna i lubiana. – To smutne. Tyle lat je odwiedzaliśmy i karmiliśmy – napisała Ewa. – Bezmyślność ludzi, myślą tylko o sobie, rekiny szos – dodała Jadwiga.

Kolejna z naszych czytelniczek, Weronika, zwróciła uwagę na inny aspekt tragedii. - Drugi z rodziców może umrzeć z tęsknoty, łabędzie są monogamistami – zaznaczyła w komentarzu.

Od razu zasugerowała, w jaki sposób można by takim sytuacjom zapobiegać w przyszłości. - Powinny tam być znaki informacyjne. że w okolicy są łabędzie. W innych miastach są znaki z kotami, jeżami czy żółwiami – dodała. Zapytamy zarządcę drogi, czy jest na to szansa.

Łabędź

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-01 14:26
Kiedyś widziałem jak Policja asekurowała taką łabędzią rodzinkę która nie widząc jak i skąd nagle znalazła się na głównej ulicy prawie w centrum miasta. Radiowóz jechał wolno obok ptasiej rodziny. Oczywiście nie wiem czy Policja przypadkiem tam trafiła czy ktoś zgłosił ale faktem było że byli na miejscu...
ps. Niestety nie było to w Polsce tylko w Niemczech, dokładnie we Frankfurcie n.Odrą

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.