Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
OSP Słubice

Pamiętacie, jak informowaliśmy o darowiźnie z Fundacji Orlen na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej? Została właśnie wykorzystana na zakup sprzętu – profesjonalnego drona. Dzięki niemu druhowie będą mogli jeszcze skuteczniej zapobiegać pożarom. 

Zakupiony dron to model DJI Mavic 2 Enterprise Dual. Jak podkreślają strażacy, jego parametry techniczne brzmią obiecująco.

Sprzęt jest wyposażony w kamerą dzienną i termowizyjną, wbudowany sensor radiometryczny, ma także system intuicyjnego wykrywania obiektów znajdujących się w pobliżu, co pozwala sprawnie omijać przeszkody i bezpiecznie manewrować między budynkami.

To jednak nie wszystko. - Dla rozszerzenia jego możliwości dokupiliśmy z własnych środków dodatkowe baterie, dzięki którym lot będzie mógł trwać nawet 120 minut – opowiada Łukasz Skorek z OSP Słubice.

Sprzęt, który trafił do słubickich ochotników, to jeden z niewielu podobnych w całym woj. lubuskim. Będzie wspomagał służby m.in. podczas poszukiwań osób zaginionych czy lokalizacji źródła pożaru. Oby musiał być używany jak najrzadziej.

OSP Słubice

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.