Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Kolejna placówka kultury wznawia działalność, choć w ograniczonym zakresie. 11 maja został uruchomiony punkt wypożyczeń i zwrotów w bibliotece Collegium Polonicum. W dalszym ciągu nie będzie możliwe korzystanie z czytelni oraz komputerów.

Biblioteka Collegium Polonicum

Punkt zwrotów i wypożyczeń

Punkt będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 15:00. Przy bibliotecznej ladzie będzie można wypożyczyć zamówione wcześniej pozycje, jak również dokonać zwrotu wypożyczonej wcześniej literatury.

Z usługi mogą korzystać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy biblioteki CP. O zasadach wypożyczania książek w placówce więcej pisaliśmy TUTAJ.

Zasady bezpieczeństwa

Jak informuje biblioteka, do punktu może podejść tylko jedna osoba z zachowaniem wszelkich środków ostrożności obowiązujących w przestrzeni publicznej, obowiązkowa jest ochrona dróg oddechowych (maseczka, szalik).

Czytelnia wciąż zamknięta

Uruchomiony punkt to jak na razie jedyna forma „odmrażanie” biblioteki. Do odwołania pozostaje zamknięta czytelnia (a także szatnia). Nie można korzystać z księgozbioru dostępnego wyłącznie w czytelni (np. czasopism) ani z komputerów. Aby skorzystać z zasobów dostępnych na miejscu, można przesłać zamówienie (emailem) na skan fragmentu wybranej publikacji.

Na razie bez opłat

Na koniec ważna informacja związana z opłatami. Do czasu otwarcia czytelni i powrotu bilbioteki do regularnego trybu pracy, opłaty za przetrzymanie mediów w okresie zamknięcia placówki nie będą naliczane.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.