Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Trwa głosowanie na flagę dwumiasta. Konkurs, który wzbudził liczne kontrowersje wśród mieszkańców Słubic, wkracza w decydującą fazę. Internauci wybierają najciekawsze projekty, a finał zaplanowano 9 maja w Dzień Europy.

Flaga dwumiasta

Przypomnijmy, w czasie trwania pandemii i zamknięcia granic ruszył konkurs na projekt flagi dwumiasta. Jego organizatorem był facebookowy profil „Frankfurt und Słubice: doppelt schön” uruchomiony w 2019 roku przez oba miasta w celach marketingowych.

Mieszkańcy krytykują

Pomysł nie spotkał się z dobrym przyjęciem. Większość komentujących na naszym profilu na FB podeszła krytycznie do idei konkursu, szczególnie w kontekście aktualnych problemów na granicy i funkcjonowania obu miast - ZOBACZ. Pojawiały się też komentarze o „papierowym dwumieście”, a organizatorom zarzucano „oderwanie od rzeczywistości”.

W nagrodę kupony

Przełożyło się to na niskie zainteresowanie udziałem w konkursie. Zostało nadesłanych ledwie 5 prac, które opublikowano na stronie, a następnie ruszyło głosowanie. Zwycięzców ma być… pięcioro (czyli tyle samo, ile uczestników), a nagrodami będą kupony o wartości 20 euro do zrealizowania w lokalach handlowych i gastronomicznych po obu stronach Odry.

Gdzie głosować?

Głosowanie potrwa do 8 maja do godz. 23:59, a wyniki została ogłoszone dzień później, czyli w Dniu Europy. Gdy znikną już obostrzenia ze względu na zagrożenie koronawirusem, prace mają być także zaprezentowane na moście granicznym.

Nadesłane prace prezentujemy poniżej. Głosowanie odbywa się TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 yon 2020-05-08 09:20
Jakoś nie widzę tu żadnego projektu flagi. Albo to za trudne zadanie albo za trudnym okazało sie zrozumienie o co chodzi... :-*
#2 Daro33 2020-05-08 17:28
Ale "Lipton"

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.