Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka na sprzęt ochronny dla pracowników szpitala w Słubicach, założona przez żonę jednego z ratowników. Prezes szpitala przyznaje, że na razie lecznica jest dobrze zaopatrzona, ale sytuacja jest dynamiczna i każda pomoc jest teraz na wagę złota.

Karetka

Kiedy zaczęła się epidemia koronawirusa, głośno było o problemach szpitala w Słubicach. Dzięki szybkiej reakcji władz powiatu i szpitala, samych mieszkańców, wielu firm i organizacji, udało się zorganizować potrzebny sprzęt ochronny.

Pod koniec marca prezes szpitala Łukasz Kaczmarek informował w rozmowie z nami, że aktualnie szpital jest dobrze zabezpieczony (ZOBACZ).

Ruszyła zbiórka na sprzęt ochronny

Jednak pomocy nigdy za wiele. 4 kwietnia na portalu Pomagam.pl pojawiła się zbiórka, założona przez Annę Urbańczyk-Marszałek, której celem jest zebranie środków na zakup sprzętu ochronnego dla pracowników (ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy).

Organizatorka zbiórki przyznaje, że jako pracownik placówki (i żona jednego z ratowników) zna potrzeby szpitala i – jej zdaniem – dodatkowa pomoc bardzo się przyda. - Chcę wspomóc mojego męża i jego kolegów w zakupie odzieży ochronnej (w tym masek wielokrotnego użytku, które będą mogli dezynfekować) – podała w opisie zbiórki.

Co na to prezes szpitala?

- Obecnie jesteśmy dobrze zaopatrzeni, jednak nie zapominajmy, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo, jak długo potrwa stan epidemii i ile maseczek czy kombinezonów będziemy potrzebować w przyszłości. Dlatego nadal każda pomoc jest na wagę złota – przyznał Ł. Kaczmarek w rozmowie z naszą redakcją. Jako przykład podał, że tylko w zeszłym miesiącu, w jego szpitalu zużyto aż 5 tys. jednorazowych, chirurgicznych maseczek.

Dlatego szpital zaopatrzy się również w maseczki wielorazowe. Ł. Kaczmarek powiedział, że zlecił uszycie 20 tys. takich maseczek, zajmie się tym kilkuosobowy zespół. Będzie to zabezpieczenie na wypadek zwiększonego zapotrzebowania.

Kto chce pomóc?

Jeśli ktoś chce wspomóc zbiórkę, to zapraszamy na stronę: pomagam.pl/rmslubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-04-04 18:21
Osobiście uważam, że akcja ze wszech miar słuszna i sam chętnie się do niej przyłączę, ale nie żebym się czepiał. Morawiecki cały czas mówi o ponad 200 miliardach na pomoc do walki ze skutkami pandemii, z Unii tez dostaliśmy ponad 7 miliardów euro. Mam pytanie, czy coś z tych pieniędzy skapnęło może dla naszego szpitala ? Tak tylko pytam, może ktoś zna odpowiedź.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.