Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Zaplanowane na 9 i 11 maja uroczyste obchody 10. Słubicko-Frankfurckiego Dzień Europy nie odbędą się. Jest to spowodowane sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – zarówno po polskiej, jak i po niemieckiej stronie.

Dzień Europy

Za mało czasu

W tym roku Słubicko-Frankfurcki Dzień Europy miał odbyć się po raz 10. Choć przygotowania były już zaawansowane, Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, organizator wydarzenia, poinformowało, że jubileuszowe obchody zostają odwołane.

A dokładniej – przełożone na nieokreślony na razie czas – być może na jesień. Jak argumentują przedstawiciele centrum, nawet jeśli sytuacja poprawi się do maja, to nie będzie już czasu na niezbędne przygotowania.

Uczniowie mieli debatować

Jak co roku, jednym z głównych punktów obchodów Dnia Europy w Słubicach i Frankfurcie miała być symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego, w której biorą udział uczniowie.

To posiedzenie było zaplanowane 11 maja w Collegium Polonicum. Jednak już wiadomo, że organizatorom nie uda się na czas dotrzeć do szkół, uczniów i nauczycieli – ponieważ placówki nie pracują.

Może na jesień

Dzień Europy odbędzie się później – prawdopodobnie jesienią. - Rozważamy przełożenie tegorocznego Dnia Europy na jesień 2020 r., aby dać uczniom i studentom okazję do uczestnictwa w okrągłej rocznicy Dnia Europy w dwumieście przed końcem roku – informują pracownicy Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji.

Od dokładniej dacie i programie będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-03-29 17:43
Bardzo odpowiedzialna i słuszna decyzja. Na całej planecie odwoływane są wszystkie majowe i późniejsze imprezy i wybory, tylko nie majowe wybory na prezydenta w Polsce rządzonej przez Kaczyńskiego i jego ludzi. Czy obecnie rozprzestrzeniająca się zaraza nie wystarczy ?
#2 maki 2020-03-30 04:58
Szkoda tylko, że niektórzy mieszkańcy naszego miasta w miniony piątek i sobotę dość licznie z rodziną i przyjaciółmi spotykali się na grillach na ogródkach działkowych. Tyle aut zaparkowanych na parkingach to ja dawno nie widziałem. Agrogobex wykupowany z roślin i drzewek. Z kolei w bloku u jednych sąsiadów balanga do białego rana. Tak właśnie wygląda kwarantanna... Wszystko na pokaz... Zwykły pretekst by się lenić i nie chodzić do pracy. Smutne :-|
#3 fizyczny 2020-03-31 12:30
Mam nadzieję, że już na dni dni Hanzy, wszyscy razem się spotkamy i pośpiewamy pod sceną. :-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.