Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego tańczyli Y.M.C.A. a mundurowi ze Słubic czytają... bajkę. To sposób na umilenie czasu tym, którzy przebywają w kwarantannie. W internecie opublikowali nagranie. Możecie je zobaczyć u nas.

Policja czyta bajki

W Nowym Dworze Gdańskim tańczą Y.M.C.A...

Funkcjonariusze policji w całym kraju ma teraz pełne ręce roboty. Zajmują się m.in. sprawdzaniem tego, czy wszystkie osoby objęte obowiązkową kwarantanną są w domach. Ale mają też pomysły na to, jak umilić trochę ten trudny czas.

Kilka dni temu ogólnopolskie media obiegł filmik pokazujący parę policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy zatańczyli na ulicy w rytm przeboju "Y.M.C.A." zespołu Village People dla dzieci objętych kwarantanną.

...w Słubicach czytają bajkę

Również słubicka policja postanowiła przygotować coś, co zachęci do pozostania w domach i nieco umili ten czas. A zarazem zachęci do czytania.

Członkowie ZT NSZZP KPP Słubice przeczytali wspólnie opowieść pt. „Dary czterech wróżek” Ewy Szelburg-Zarębiny. Jest to opowieść o dobru i złu, o wróżkach i ich podarunkach dla małej księżniczki. Pouczająca historia nie tylko dla najmłodszych.

Nagranie powstało 2 tygodnie temu, jako podziękowanie dla słubickich przedszkolaków, że zostali w domu ze względu na zagrożenie koronawirusem. Policjanci (związkowcy) wykonali je w czasie wolnym od służby.

---

Czytający bajkę policjanci? Jak wam podoba się ten pomysł? Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 gandalf 2020-03-29 15:08
Od czytania bajek, to są raczej Panie Przedszkolanki. Od funkcjonariuszy Policji, jako obywatel oczekiwałbym poważniejszych zajęć. Zwłaszcza w dzisiejszej sytuacji epidemicznej. Moze zamiast zajmować sie bajkami, robić to za co płacone jest uposażenie i np. wyjsc na patrol.
#2 medyk58 2020-03-29 15:26
zgadzam sie .... pelno szwedajacych sie wszedzie ludzi, ktorzy nie pozostaja w domach tylko chodza za piwem i innymi uzywkami tak w slubicach jak i kunowicach, zgloszenia sa bagatelizowane , dzielnicowi nie osiagalni, a strona policji slubice przestarzala, TO JAKAS CHYBA CZESKA BAJKA ???
nikt nic nie wie ...WSTYD ..
#3 Inka06 2020-03-29 17:54
Drogi Obywatelu! Z pewnością opłacasz podatki, dlatego wolno Ci wyśmiewać inicjatywy Policji. Widocznie nie odłuchałes bajki do końca i słyszałeś apelu #zostanwdomu. To się nazywa prewencja. Pozdrawiam.
#4 Redakcja Słubice24.pl 2020-03-29 18:39
@gandalf

Nagranie powstało 2 tygodnie temu, jako podziękowanie dla słubickich przedszkolaków, że zostali w domu. Policjanci (związkowcy) wykonali je w czasie wolnym od służby.

Uzupełniliśmy artykuł o tę informację,
#5 bannan123 2020-03-29 18:53
Praca policjanta, policjantki nie polega wyłącznie na wypisywaniu mandatów. Super inicjatywa, dystans i forma przekazania podziękowań dla najmłodszych obywateli. Brawo Wy !
#6 medyk58 2020-03-29 21:15
inka06 i reszta madrych ..ktorzy w tym naszym pieknym kraju placa podatki ..100% bazarowicze ..oswiadczam ze pisze to w trosce o wszystkich z naszej pieknej lubuskiej krainy , jesli dalej po ulicach beda biegali po mimo zakazu obywatele ktorzy naduzywaja uzywek i alkoholu ..wracajac do domu do rodzin ,zon matek i dzieci to nie spodziewajmy sie ustapienia korona virusa ..opanujcie sie czy nawet w takiej chwili nie potraficie byc solidarni i skupic sie nie wyobrazajac sobie wagi sprawy zycia ..powiem ze sam zglaszalem takie podejrzenia obywateli do policji i sanepidu ..bez odzewu ..wiec o co tu chodzi .???? zycze zdrowia ..bo nie ma wiekszego dobra ..przemyslcie to szczerze
#7 medyk58 2020-03-29 21:19
popieram wyjscie policji do obywateli jak najbardziej ale nie w dobie zagrozenia narodowego ..gdzie nie mozna dodzwonic sie do dzielnicowych i centrali polizji ..a wszystkie inne jednostki do walki z korona virusem odsylaja mnie do policji ..ktora czyta bajeczki ..
#8 medyk58 2020-03-29 21:20
ZOSTANCIE W DOMU ::
#9 Inka06 2020-03-29 21:43
Medyk58 dużo zdrowia.
#10 gandalf 2020-03-29 21:46
@Inka06
Nikogo nie wyśmiewam. Mam po prostu inne zdanie. Mamy prawo się różnić. To jednak nie inicjatywa Policji, ale -jak wynika z uzupełnienia artykułu i komentarza Redakcji, prywatna inicjatywa członków związku zawodowego.
Odnosząc się do poruszonego przez Ciebie tematu prewencji, zwróć proszę uwagę, że mamy aktualnie stan wojny z COVID-19 i teraz czas na twarde działania.
W ramach prewencji (jak już koronawirus będzie przeszłością) zapraszam któregoś piątku lub soboty w okolice ul. Piłsudskiego lub czerwonej torebki. Mieszkańcy wiedzą, co mam na myśli...

A tymczasem wszystkim Policjantom i funkcjonariuszom innych służb, którzy na co dzień zmagają się z trudami walki z koronawirusem w sposób bardziej ofensywny, niż zza biurka - serdeczne podziękowania i pełen szacun.

@medyk58 - popieram, w tej chwili czytanie bajek to nie sposób na wymuszenie izolacji.
#11 Inka06 2020-03-29 21:52
@gandalf Drogi Gandalfie. To nie czasy ZOMO policja ma bić ludzi? Każdy rozsądny i mądry człowiek rozumie sytuacje. Może jakaś sugestia na twarde egzekwowanie izolacji?
#12 Alfred 2020-04-01 21:06
Jaki intelekt, takie zajęcia :cry:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.