Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Najnowsza publikacja Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych przybliża czytelnikom świat najróżniejszych robali. I zachęca do eksplorowania przyrody w towarzystwie domowników. Kolorowe i ciekawe robale są wszędzie…

Robal nieopodal

Dość niepostrzeżenie, ale przyszła już wiosna. A to dobry czas na poznawanie przyrody… Niestety, ze względu na ogłoszony stan epidemii i ograniczenia dotyczące spotkań publicznych, nie można wspólnie z przyrodnikami z Dziupli pójść na spacer przyrodniczy. Wszystkie publiczne działania Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych musiały zostać zawieszone.

Ale prezes fundacji Natalia Duer zachęca do eksplorowania przyrody w rodzinnym gronie. Żeby jeszcze bardziej zmotywować ciekawskich, fundacja udostępnia do pobrania swoją najnowszą publikację pt. „Robal nieopodal”.

- Ułatwi ona dzieciom rozpoznanie niektórych "robali" i dzięki przystępnym wierszykom pozwoli przyswoić kilka faktów na ich temat – wyjaśnia N. Duer. A i pewnie niejeden dorosły dowie się coś nowego na temat popularnych robali. Można je spotkać w parku, lesie, ale i na podwórku przed domem.

POBIERZ PUBLIKACJĘ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2020-03-29 17:21
Czy fundacja Dziupla mogłaby zainteresować się planowaną wycinką drzew w Słubicach? Czy faktycznie są one chore. W mieście widać, że kolejne drzewa są przeznaczone do wycinki, np. przy pl. Przyjaźni, ul. Mieszka I. Proponuję, zanim wytniemy jedno drzewo posadżmy obok 10 młodych, a jak się przyjmą i podrosną wytniemy to chore drzewo.
A jak się ma akcja fundacji w kwestii wycinki dębu przy pl. Wolności i opieki nad pozostałymi drzewami, czekamy na informację?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.