Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Po wprowadzeniu kontroli na granicach tworzą się kolejki. Jednym z ich powodów jest konieczność wypełniania kart lokalizacyjnych. Można to jednak zrobić wcześniej w domu i tym samym skrócić czas oczekiwania na przekroczenie granicy.

Karta lokalizacyjna

Przypomnijmy, każdy obywatel Polski, który przekracza granicę musi wypełnić tzw. kartę lokalizacyjną. Zawiera ona informacje niezbędne dla służb sanitarnych, gdyby zaszła konieczność kwarantanny lub kontaktu.

Niestety, wypełnianie jej na punkcie kontrolnym zabiera sporo czasu i powoduje, że kolejka rośnie. O ile w przypadku przejścia pieszego w Słubicach jest to z reguły maksymalnie kilkanaście minut, to na przejściu w Świecku, gdzie odbywa się ruch kołowy, kolejka sięga kilku (lub kilkunastu jak podają internauci) godzin.

Chcesz szybciej przekroczyć granicę? Miej ze sobą wypełnione dokumenty. Osobne formularze obowiązują dla kierowców i pasażerów. Poniżej dokumenty do pobrania.

Pamiętaj, że obowiązek wypełniania karty istnieje za każdym razem, gdy przekraczasz granicę (z Niemiec do Polski), nawet gdy codziennie jeździsz do pracy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Bratek 2020-03-17 07:18
Wczoraj na moście stałam godzinę w kolejce , która liczyła więcej niż 50 osób (po co zakaz o zgromadzeniach). Ludzie stali w tłoku, a służby nie zaprowadziły porzadku. Wszyscy mieliśmy wypełnione karty.
Po co więc kontrole, jak taka kolejka była doskonałym miejscem do rozprzestrzeniania się wirusa?
#2 Izba_Rzemieslnicza 2020-03-17 09:51
Czy przekraczajac granice sa sprawdzane dokumenty od niemieckiego pracodawcy? czy wystarcza karta pasazera?
#3 yon 2020-03-19 08:21
To kolejny przykład, jak odpowiedzialne za rozsądne rozwiązania instytucje i osoby kompletnie nie radzą sobie z najprostszymi sprawami. Myśleć , ludzie , myśleć wreszcie !!! Nie jesteście tylko od brania pieniędzy i pokazywanie się na bilbordach!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.