Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Co robić razem z dziećmi, kiedy zamknięte są szkoły i przedszkola? Może to czas na odkurzenie planszówek, wspólne zabawy plastyczne, gotowanie… Przedszkole Miś Uszatek nie zostawia rodziców samych. Codziennie będzie podpowiadać, jak można spędzić czas. Namawia do stworzenia wyjątkowego plakatu.

Kamila Łopusiewicz

Kamila Łopusiewicz zachęca do kreatywnej zabawy w domu

Szkoły i przedszkola będą zamknięte od 16 do 25 marca. Nie jest to czas ferii. Dzieci, rodzice powinni spędzić go unikając wyjazdów, dużych skupisk ludzi. Co zatem można robić razem siedząc w domu?

Propozycja Misia Uszatka

Naprzeciw pytaniom rodziców, jak zając swoje pociechy, wychodzi Przedszkole Miś Uszatek. Jego dyrektorka Kamila Łopusiewicz obiecuje, że na profilu facebookowym przedszkola (ZOBACZ) codziennie będą pojawiały się nowe pomysły, podpowiedzi i inspiracje.

Dzielmy się wiedzą i pomysłami

- Będą zabawy plastyczne, muzyczne, taneczne, kodowanie na dywanie, a także porady dla rodziców nt. rozwoju i psychologii dzieci – mówi K. Łopusiewicz. Deklaruje, że nauczyciele nie chcą zostawiać rodziców samych w tym ważnym czasie.

- Dzielimy się wiedzą, źródłami inspiracji. Cieszylibyśmy się, gdyby rodzice robili zdjęcia prac dzieci i umieszczali je w komentarzach – zachęca K. Łopusiewicz.

Zostań w domu

Tutto andra bede

Jednym z pierwszych „zadań domowych” jest propozycja przygotowania rodzinnych plakatów i zamieszczenia ich na profilu rodzina, a  może i także na balkonie lub tarasie. To akcja na wzór podobnej, prowadzonej we Włoszech.

- Dzieci dla zabicia czasu, czy przełamania strachu, mogą wykonać z rodzicami plakaty, jako taki uścisk dla kolegi z klasy, z bloku, który mieszka na przeciwko. Można namalować cokolwiek, co daje radość i nadzieję – wyjaśnia K. Łopusiewicz. Można na nich napisać: Tutto andra bene (co znaczy: wszystko będzie dobrze).

---

A Wy jakie macie pomysły na to, co można robić, żeby Wasze pociechy się nie nudziły?

Poniżej lista z propozycjami z ogólnopolskiej grupy Eprzedszkolaki. POBIERZ

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.