Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

„Widzialna ręka” to grupa, która skupia ludzi gotowych nieść pomoc osobom będących na przymusowej kwarantannie lub bojących się wyjść z domu z powodu zagrożenia koronawirusem. Chcesz pomóc lub potrzebujesz pomocy? Przeczytaj koniecznie.

Widzialna ręka

Dwie sympatyczne pacynki to ogólnopolski symbol grup "Widzialnej ręki"

W całym kraju działa już ok. 90 lokalnych facebookowych grup „widzialnej ręki”. Teraz powstała także taka w naszym mieście.

Cel grupy jest prosty: to znajdowanie i oferowanie pomocy. Napisać może zarówno ten, kto pomocy potrzebuje jak i ci, którzy są gotowi ją nieść. W jakich sytuacjach?

Poniżej wyjaśnienie z regulaminu.

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu, i okazuje się, że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka, bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły jak pomóc i kto się tego podejmie.

Co bardzo ważne, pomoc jest świadczona wyłącznie nieodpłatnie.

Do tej pory na lokalnej grupie swoją pomoc zaoferowało kilkanaście osób, nie tylko ze Słubic, ale także Kunowic, Ośna Lubuskiego, Rzepina, Cybinki i Frankfurtu. Grupa liczy sobie już blisko pół tysiąca osób i ta liczba cały czas rośnie.

Jeśli znacie kogoś kto potrzebuje pomocy albo sami chcecie pomóc, zajrzyjcie pod adres słubickiej grupy „Widzialnej ręki”.

www.facebook.com/groups/674820173271963

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.