Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Świątecznej tradycji pomagania stało się zadość! Szósta edycja akcji „Serce za serce” organizowanej przez Hospicjum św. Wincentego a'Paulo przyniosła imponujący efekt. Na rzecz podopiecznych placówki uzbierano ponad 12 tys. zł.

Preludium

W tym roku przedświąteczna zbiórka organizowana przez hospicjum miała kilka wymiarów. Pierwszy z nich to dziesięciozłotowe cegiełki, które były sprzedawane widzom Preludium Bożonarodzeniowego. 500 sztuk rozeszło się błyskawicznie, co dało kwotę aż 5000 zł. - Ponadto do puszek, już w trakcie samego przedstawienia, uzbieraliśmy dodatkowo 1480 złotych i 13 groszy – opowiada Przemysław Szewieliński, prezes hospicjum.

Kulminacją zbiórki była ostatnia niedziela przed Bożym Narodzeniem. – Jak co roku, nasi wolontariusze upiekli pyszne, piernikowe ciasteczka w ramach corocznej akcji "Serce za serce". Rozdawaliśmy je wiernym udającym się na msze św. w zamian za dobrowolne datki – wyjaśnia P. Szewieliński. Parafianie z obu słubickich kościołów i Kunowic byli wyjątkowo hojni. Do charakterystycznych, żółtych puszek wrzucili aż 5809 złotych i 79 groszy.

Oficjalne liczenie, w towarzystwie komisji składającej się z członków hispicjum, odbyło się już po Bożym Narodzeniu. Ostateczna kwota robi wrażenie - przedświąteczna zbiórka przyniosła łącznie aż 12 289,92 złotych. ZOBACZ PROTOKÓŁ

Serce za serce

Jeśli chodzi o akcję "Serce za serce", to szczególnie imponuje skala całego przedsięwzięcia, w które była zaangażowana młodzież ze wszystkich słubickich podstawówek oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Młodzi wolontariusze samodzielnie (i z pomocą opiekunów) upiekli kilka tysięcy piernikowych serc, ozdobili je i odświętnie zapakowali. Takie cuda trafiły potem w ręce mieszkańców Słubic i przyozdobiły niejeden wigilijny stół.

Akcja nie byłaby możliwa, gdy nie dwa dobre anioły, które czuwały nad wszystkim i koordynowały działania młodzieży. – To Bogdan Zduńczyk i Kamila Łopusiewicz, im należą się ogromne podziękowania. Ślemy je również w stronę dyrektorów szkół, które nam pomogły, oraz proboszczów obu słubickich parafii – podkreśla P. Szewieliński.

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? Hospicjum ma ogromne potrzeby, a swoim zasięgiem obejmuje cały powiat słubicki. Z roku na rok przybywa podopiecznych, którym potrzeby jest specjalistyczny sprzęt. Dzięki zbiórce będzie można zakupić choćby materace antyodleżynowe czy łóżka rehabilitacyjne.

W rozmowie z naszą redakcją szef hospicjum podkreśla wdzięczność dla osób, które wspierają hospicjum. Nie tylko dla biorących udział w akcji „Serce za serce”, ale także wspomagających hospicjum przez cały rok czy przekazujących słubickiej organizacji swój 1 proc podatku.

A korzystając z okazji postanowił złożyć wszystkim noworoczne życzenia. - Chciałbym życzyć wszystkim państwu spełnienia najskrytszych marzeń, tych małych i dużych. Abyśmy zawsze byli dla siebie dobrzy, pamiętali o otaczających nas ludziach i nigdy nie zabrakło nam miłości, nadziei i zrozumienia. I jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc – podsumował P. Szewieliński.

Poniżej garsć fotek z przebiegu akcji i posiedzenia komisji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.