Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Makabrycznego odkrycia dokonał jeden z naszych czytelników podczas niedzielnego spaceru. W betonowej studzience natrafił na porzucone skóry dzikich zwierząt, najprawdopodobniej dzików.

skory dzki_1

Feralne znalezisko znajduje się w pobliżu polnej drogi łączącej Drzecin i Kunowice, niedaleko kamiennego obelisku poświęconego pamięci Ewalda Christiana von Kleist, niemieckiego poety, który zginął w słynnej Bitwie pod Kunowicami.

Jak informuje nasz czytelnik, w dziurze w ziemi, która jest wyłożona betonem (najprawdopodobniej jest to studzienka lub fragment podziemnej instalacji), znajduje się około 20 skór wypatroszonych zwierząt. Wg jego oceny należą one do dzików.

skory dzki_2

Nie wiadomo, jak i dlaczego tam się znalazły. Wiadomo jednak, że są już mocno nadgnite i mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Nasz czytelnik przestraszył się także, że skóry mogą pochodzić od zwierząt chorych na ASF. Przypadki tej choroby wykryto już w woj. lubuskim.

Za naszą namową czytelnik postanowił zgłosić sprawę do Straży Miejskiej w Słubicach, która obiecała interwencję. Nasza redakcja powiadomiła też o wszystkim Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Do tematu będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 mikado 174 2019-12-30 23:00
to jest sprawa dla policji a nie straży miejskiej;)
a brak zgłoszenia takiego znaleziska to też przestępstwo!
#2 yon 2020-01-03 11:51
Po pierwsze - skad sie wzial w takim miejscu ktos , kto tam nie mial nic do szukania ? Po drugie - najpierw nalezy ustalic chyba wlasciciela dzialki, co przy dzisiejszym stanie techniki nie powinno byc problemem, no , chyba, ze komus z wladnych w tym zakresie notabli silnie zalezy na tym, zeby to utrzymac w tajemnicy. Po trzecie - jesli to jest rzeczywiscie prywatna dzialka to co kogo obchodzi , co wlasciiel robi ze swoja wlasnoscia - a moze lubi jak mu mieso gnije i je sobie wacha?... Jakas dziwna sprawa - cielawe jak sie rozwinie...

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.