Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Macie swoje ulubione miejsca w Słubicach i Frankfurcie? Takie, w których lubicie spędzać czas, albo są ważne z innego powodu, bo dziecko zrobiło pierwszy krok, albo poszliście na pierwszą randkę? Oba miasta planują stworzenie i wydanie specjalnego albumu i filmu pokazującego 200 ulubionych miejsc w dwumieście. Już można zgłaszać swoje propozycje.

motyle 1

Mieszkańcy wiedzą najlepiej

- Chcemy zachęcić mieszkańców, żeby podzielili z nami swoimi ulubionymi miejscami i wspomnieniami z nimi związanymi - mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podczas konferencji inaugurującej kampanię „Ulubione miejsca w Dwumieście”, która odbyła się 15 maja. Film i album, które powstaną, będą służyć jako materiał informacyjny. Zdaniem burmistrza, to mieszkańcy wiedza najlepiej, jakie miejsca warto u nas odwiedzić.

M. Olejniczak zainaugurował kampanię wspólnie z nadburmistrzem Rene Wilke, który wyjaśnił, że jest ona nową energią dla wspólnej marki i integracji obu miast. Zachęcał do chwalenia się miejscem, w którym żyjemy.

- Sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w jakich pięknych miejscach żyjemy. Miejmy wiarę w siebie, w to, co mamy. Ta kampania pomoże nam sobie to uświadomić. Te 200 ulubionych miejsc, to kolejnych 200 powodów, aby tu żyć i doceniać nasze miasta – podkreślał R. Wilke.

Dwukolorowy motyl

Symbolem kampanii jest dwukolorowy motyl. Dlaczego? – Po to, żeby latać, musi używać obu skrzydeł – wyjaśniał obecny podczas konferencji Nils-Peter Schmidt z agencji reklamowej Runze&Casper z Berlina, która koordynuje kampanię. Przedstawił również jej pozostałe elementy. Np. w czasie Święta Hanzy z mieszkańcami będą rozmawiać „dynamiczni reporterzy” z kamerami. Oczywiście - będą pytać o ulubione miejsca.

motyle 2

Obaj burmistrzowie przy okazji wyjawili, jakie miejsca oni lubią najbardziej. R. Wilke ceni most, z którego w obie strony jest piękny widok, i Kozią Wyspę we Frankfurcie. M. Olejniczak przyznał, że chętnie spaceruje po nadodrzańskiej promenadzie we Frankfurcie lub po wałach po polskiej stronie, odwiedza restaurację na 24. piętrze Oderturmu albo Prowincję – to są jego ulubione miejsca.

200 najpiękniejszych zakątków

Efektem kampanii będzie album, skierowany zarówno do mieszkańców, jak i osób przyjezdnych, w którym znajdą się zdjęcia i opisy 200 ulubionych miejsc oraz pokazujący je film.

Swoje ulubione miejsce może zgłosić każdy. Jest kilka warunków: może ono znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz, ale musi być publiczne. Najlepiej – związane z własnymi przeżyciami, wyjątkowymi chwilami… lub takim, w którym po prostu lubimy spędzać czas. Urzędnicy czekają na podpowiedzi mieszkańców do lipca.

Jak zgłosić takie miejsce?

Jest kilka możliwości. Należy zrobić zdjęcie, pokazujące ulubione miejsce. Można je wskazać na stronie www.podwojnie-piekne.eu, wysłać informację wraz ze zdjęciem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., albo wypełnić formularz (dostępny na podanej wyżej stronie lub ulotkach) i wysłać go pocztą na adres: Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, Bischofstrasse 1a, 15230 Frankfurt Oder.

Jakie macie swoje ulubione miejsca? Dajcie znać w komentarzach.

Komentarze   

#1 jurek 2019-05-16 14:56
Wszystko ładnie pięknie, ale na stronie nie można nic dodać, mapa nie działa, taki start a falstart, naprawcie to.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.