Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Arkady SOSiR

Zabytkowe arkady, które znajdują się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zostały częściowo zamknięte dla osób postronnych.  To z powodu ekspertyzy budowlanej, która ma określić ich stan przed planowanym remontem. 

W tym tygodniu parokrotnie zaglądaliśmy na SOSiR, a tam, przed wejściem na arkady, powitał nas szyld informujący o remoncie i zakazie wstępu. Obiekt został odgrodzony taśmą, jednak nie w całości.

Jak wyjaśnił nam Krzysztof Murdza, niedawno powołany na stanowisko prezesa SOSiR-u, było to konieczne z powodu rozpoczęcia ekspertyzy budowlanej. To jeden z etapów przygotowań do większego remontu, jaki mają przejść w najbliższym czasie zabytkowe arkady. Przypomnijmy, pochodzące jeszcze z okresu międzywojnia.

- Musimy określić w jakim są stanie. Wszystko jest robione w porozumieniu z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – wyjaśnił nam K. Murdza. Na razie nie chciał jednak zdradzić więcej szczegółów na temat remontu - zakresu, kosztów, ani terminu, w jakim miałby się odbyć.

Wiadomo, że prowadzone prace to element szerszej modernizacji ośrodka, którą zainicjował jeszcze jego poprzednik, Zbigniew Sawicki. W oświadczeniu podsumowującym swoją pracę były prezes informował o rozpoczęciu takiego projektu (ZOBACZ).

Do tematu będziemy wracać.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-09-18 17:36
Nowy prezes ma okazję pomyśleć o przebudowie bieżni lekkoatletycznej na 8 torów, co pozwoli na naszym stadionie organizować Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, to będzie duża szansa dla stadionu i w końcu rozpoznawalność w Polsce, dzięki m.in. transmisjom w TV.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.