Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Serce na narkętki

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Słubicach stanął specjalny pojemnik w kształcie serca. Służy on do zbierania plastykowych nakrętek. Po zapełnieniu okaże się, na jaki cel zostaną przeznaczone.

Podobne pojemniki w kształcie serca, na plastikowe nakrętki po napojach, środkach czystości itp., stoją w wielu miastach Polski. Słubiczanie na różnych forach internetowych od dawna pisali, że chcieliby, żeby i w naszym mieście pojawiło się takie serce.

I właśnie się jest, stanęło przed budynkiem starostwa przy pl. Bohaterów. Jak wyjaśnia Wojciech Obremski, rzecznik starostwa, inicjatorem akcji jest starosta słubicki Leszek Bajon.

A po co zbiera się nakrętki? Może to być formą pomocy. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które wykorzystują je ponownie. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można wykorzystać w procesie produkcji. Dlatego właśnie nakrętki zbierane są na różne cele, np. pomoc w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami czy w zakupie wózka inwalidzkiego.

Komu pomogą nakrętki zbierane przed starostwem? Tego jeszcze nie wiadomo. - Poczekamy, aż pojemnik się napełni nakrętkami, wtedy zdecydujemy, komu je przekażemy. Na pewno będzie to cel charytatywny – podkreśla W. Obremski.

Jak szybko uda się słubiczanom napełnić serce nakrętkami? Czas start!

 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.