Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/13 18:37 #2862

  • Misia
  • Misia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Basiu, jeśli moja odpowiedź wydała Ci się chamska, to dziwi mnie Twoja tolerancja dla niemców.....a może świadczy to o Twoim "obiektywizmie" w tym temacie. Nie wiem czy jestem chamska, bo nie rozmawaim po polsku w Niemczech??? Jestem Polką i nie wstydzę się tego, rozmawiam po polsku, bo oni u nas też nie produkują się, żeby rozmawiać w naszym języku. Śmieszy mnie to, bo uważam, że to oni powinni bardziej zabiegać o nas w swoich sklepach niż my u nas o nich, a jest odwrotnie. Kupują u nas za pół darmo i jeszcze z włażeniem w tyłek, a sami wiemy ile to wszystko kosztuje u nich. Wybaczcie, ale kiedy widzę starą kwokę, która pyta o cenę wędliny, której u siebie kupiłaby raptem jakieś 200g za kilogram u nas i oburzona wrzeszczy na cały sklep "wie viel ?!?!?!?" to mnie krew zalewa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/13 18:39 #2863

  • Misia
  • Misia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Przepraszam, na wstępie zwracałam się oczywiście do Hanki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/13 19:03 #2864

  • Hanka
  • Hanka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nienawiśc to najgorsze z uczuć jakie nosi w sobie człowiek!!!!!!Dajcie spokój Niemcom,popatrzmy na nasze narodowe bagno,na nasz syf.Wszystko wam się nie podoba,to mnie przeraża.A podejrzewam,że srednia wieku tu wymadrzających się nie przekracza 25 lat.Wstyd.Bardzo bym chciała żeby przez 5 najbliższych lat nikt z Niemców tu nie przyszedł,ciekawe jak wyglądałoby miasto i jego kasa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 03:54 #2866

  • TOM
  • TOM Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Odp. dla Hanki.
Zauważam że coraz więcej Słubiczan chce aby tych Niemców nie było już w mieście, tak im dokuczają swoim zachowaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 05:48 #2867

  • Jurek
  • Jurek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Świateł się nie zapala,światło się WŁĄCZA !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 07:30 #2868

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jurek napisał:

Świateł się nie zapala,światło się WŁĄCZA !!!!


Fajnie, ze włączyłeś się do dyskusji. Twoja uwaga jest bardzo cenna, dziękuję...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 07:54 #2869

  • home
  • home Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
TOM napisał:

Odp. dla Hanki.
Zauważam że coraz więcej Słubiczan chce aby tych Niemców nie było już w mieście, tak im dokuczają swoim zachowaniem.


Wiekszosc Slubiczan ?
Wiekszosc sklepow zyje z Niemcow (tj supermarkety, sklepy z fajkami, stacje benzynowe, niektore salony fryzjerskie, rozne knajpy) i nie wydaje mi sie, aby wiekszosc chciala ich sie pozbyc.
Co do zachowania - Niemcow same Slubice nauczylo byc takimi jakimi sa. Te nadskakiwanie i dogadzanie tylko dlatego ze sa obcokrajowcami ...
Tak Niemcy sa oczerniani, a spojrzcie na zakupach jak niejeden Polak sie u nich zachowuje, moze wtedy spojrzycie na ten temat z dystansem.
Co do jezyka - ktos napisal ze jak chodzi do nich na zakupy to rowniez odzywa sie do ekspedientek po polsku, jak to robia niemcy u nas.
Ja jak ide czy tez jade do innego kraju niz Polska w zyciu nie odezwalabym sie w swoim ojczystym jezyku do pani w sklepie bo wiem ze mnie nie zrozumie, co innego gdyby zagadala mnie po polsku.
Wyjezdzajac np do Francji czy do USA w sklepie rowniez bedziesz po PL sie pytac o towar czy odpowiadac "do widzenia"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzesiek.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 09:39 #2870

  • Gośka
  • Gośka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A jak niby Polacy zachowują się na zakupach w Niemczech? Mam na myśli oczywiście kulturalnych ludzi. Jestem tam często i nie widziałam, żeby byli niegrzeczni, aroganccy itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 12:09 #2873

  • Joanna
  • Joanna Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Strasznie wkurzające jest takie generalizowanie- zarówno w Polsce, jak i w Niemczech są ludzie kulturalni i są ostatnie chamidła. I tu, i tu są ludzie, którzy potrafią zachować się za granicą i są tępaki, których z domu nie powinno się wypuszczać bo tylko wstydu narobią. Mnie też wkurza, że w weekend lepiej się samochodem po Słubicach nie poruszać, bo wszędzie niemieckie auta parkują, ale z drugiej strony dzięki temu pracę mają fryzjerzy, aptekarze, handlowcy. Bez niemieckich klientów nie byłoby takich obrotów, to chyba oczywiste.
A gadki o tym, kto wygrał wojnę to rozumowanie na poziomie "a wy bijecie murzynów"- tak mogą mówić tylko ci, którzy Niemców ani nie znają, ani nie chcą poznać. Ja znam bardzo wielu takich, jak wypowiadający się tu Chrystek i bardzo ich cenię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 12:23 #2874

  • kacper
  • kacper Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hanka napisał:

popatrzmy na nasze narodowe bagno,na nasz syf.

Nie za bardzo rozumiem, co masz dokładnie na myśli? Jeśli np. ci się nasz kraj nie podoba to zawsze możesz się wyprowadzić, zrzec się obywatelstwa, droga wolna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 18:28 #2879

  • iblis
  • iblis Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
zrzec się obywatelstwa - nie taka prosta sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/14 19:44 #2885

  • home
  • home Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Gośka napisał:

A jak niby Polacy zachowują się na zakupach w Niemczech? Mam na myśli oczywiście kulturalnych ludzi. Jestem tam często i nie widziałam, żeby byli niegrzeczni, aroganccy itp.


Wyobraz sobie ze sa ludzie kulturani i nie kulturalni, obojetnie czy to Polacy czy Niemcy.
Dlatego nie bede generalizowac i oczerniac narod niemiecki, skoro Polacy tez nie sa lepsi ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/15 05:37 #2895

  • Jurek
  • Jurek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Brawo!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/17 19:55 #2919

  • anna graf
  • anna graf Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Szanowni Panstwo.
Czasami zastanawiam sie od ktorej strony na cala sytuacje spojrzec.
Jak to mowia punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Narzekanie to juz nasza cecha narodowa. Nic nam sie nigdy nie podoba, zawsze szukamy dziury w calym. Nie ma sensu obrazac narod niemiecki, kiedy sami nie jestesmy lepsi. Kultura Polakow pozostawia bardzo wiele do zyczenia! Zyj i pozwol zyc innym. Bez Niemcow Slubice umra smiercia naturalna!!!! Wezmy to pod uwage.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/18 17:48 #2927

  • Hanz klaus
  • Hanz klaus Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Alles klar Frau Graf, das werden wir machen!
Schöne Grüße an Sie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.