Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Niemcy w Słubicach 2009/07/01 14:55 #2710

  • Gośka
  • Gośka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jeszcze dwa miesiące temu, kiedy to jakieś niemieckie radio pytało mnie o zdanie na temat Niemców odpowiedziałam, że wszystko jest ok, jednak dziś moje zdanie o Nich zmieniło się diametralnie, nie chodzi tylko o ten jeden dzień, kiedy to na każdym kroku spotykały mnie niemiłe sytuacje związane z Sąsiadami,dochodziłam do tego powoli i mam już zdanie, ale niestety jest ono negatywne. Po pierwsze Słubice są zupełnie nieprzygotowane na takie tłumy Niemców zakupowiczów, po drugie Niemcy są niegrzeczni np. na parkingach, parkując na trzech miejscach parkingowych jeden pojazd nie reagując zupełnie, kiedy zwróci się im grzecznie uwagę, po trzecie w sklepach kiedy brakuje 1 szt. maliny do 0,5 kg, zachowują się jakby byli u siebie nie próbując rozmawiać po polsku. Co prawda Polaków (nie mam na myśli złodziejów ani marginesu) też nie brakuje we Frankfurcie na zakupach, ale to inna kultura staramy mówić się w ich języku, w końcu jesteśmy na ich terenie, jestem tam często i widzę jak zachowują się Polacy u Nich. Proszę o Wasze wypowiedzi, co spotyka Was niemiłego ze strony Niemców. Pozdrawiam Słubiczan robiących zakupy w piątki i soboty, bądź poruszających się wtedy samochodem po słubickich ulicach, wtedy cierpliwość jest naprawdę bardzo potrzebna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 15:30 #2711

  • kbl
  • kbl Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 0
Znowu narzekania..

Proszę o Wasze wypowiedzi, co spotyka Was niemiłego ze strony Niemców

a dlaczego nie "co miłego nas spotkało?". rozumiem, że Niemcy czasem zachowują sie nie tak jak powinni kulturalni ludzie, ale uwierz mi ,że Polacy w Niemczech często zachowują się podobnie. Nie generalizuję, właśnie wręcz przeciwnie, uważam, że menda i cham znajdzie się w każdym narodzie i kulturze.

Ja przykładowo pracuję w Pubie i powiem Ci tak: kiedyś generalizowałem starszych Niemców jako dederonów i "nowych najeźdźców", którzy uważają, że wszystko im się należy. Dzisiaj widzę codziennie sytuacje gdzie nie tylko młodzi, ale również starsi Niemcy z uśmiechem na ustach starają się mówić po polsku, a jak czegoś nie wiedzą to pytają jak jest X czy Y w naszym języku. I to jest warte napisania a nie to, że czasem coś zbroją.

p.s. szczerze przyznam, że z Niemcami jeszcze nie miałem problemów w kwestiach kultury, jak rozleje to posprząta, jak zapłaci to z napiwkiem, jak poproszę o wyjście to wyjdzie - to tylko Polacy robią często burzę.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 16:24 #2712

  • stefan
  • stefan Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a mi niemiecka ...,,menda" wepchała się w kolejkę do cpn-u i jeszcze głupa rżnęła, cały czas mam przed oczami czas jak nam szkop[y w ich sklepach cukier z koszyka wykładali bo niby za dużo braliśmy, moim zdaniem ,, dobry Niemiec to ......."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 19:06 #2715

  • gieniek
  • gieniek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
o w mordę...ciekawy jestem czy na lekcjach historii wprost mówią że to są ich obozy koncentracyjne na terenie Polski...jeżdżą jak chcą... i wcale nie są tacy mili jakby się po nich spodziewać, po za tym Frankfurt to miasto srarców którzy pamiętają wojnę a młodzież uciekła na zachód...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 21:54 #2718

  • franek
  • franek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
i żadnych słubfurtuf proszę mi tu nie wyczyniać- my to MY- Polska a oni to oni czyli Niemcy dwa różne narody , dwa różne państwa o jakże różnej historii i wartościach ; ręce precz od Słubic!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 23:29 #2720

  • Maciek
  • Maciek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam serdecznie,

Myślę ze nie powinno się generalizować, Niemcy sami w sobie są narodem zróżnicowanym.
Różnią się bardzo regionalna tradycja, religia itp. Jedna trzecia Niemców to katolicy, druga trzecia to ewangelicy a reszta to raczej ateiści.

Bawarczyk ma zupełnie inne tradycje niż Niemiec który mieszka na północy tego kraju. Ogólnie myślę ze nie ma co wytykać palcami a bardziej podejść do każdej osoby indywidualnie. Znam osobiście tez wielu nie miłych Polaków. A więc z nacja to raczej nie ma nic do czynienia.

Ale również myślę, ze powinniśmy również podnieść bardziej dumnie głowy będąc w Niemczech.
Proponuje, aby od dzisiaj zamawiać wszystkie rzeczy będąc przykładowo we Frankfurcie po polsku. Może to zmotywuje niemieckich sprzedawców do obligatoryjnego dzień dobry lub dziękuje. W końcu to im zależy aby coś nam sprzedać.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/01 23:42 #2721

  • Kasia
  • Kasia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Co wy chcecie od od niemieckich mężczyzn, są przystojni, zadbani, szarmanccy. Nie jak wy Polacy. Po przygodzie z Polakiem rozglądam się teraz z Niemcem. Może być nawet kilkanaście lat starszy ode mnie. Najważniejsze aby zapewnił mi dobrobyt, byl dla mnie dobry i kupił mi samochód.

pa, pa zazdrośnicy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 01:53 #2723

  • Tomek
  • Tomek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam Słubiczan.
Potwierdzam opinię że Niemcy są narodem który nie umie zachować w Słubicach. Pracuję na stacji cpn i codziennie mam doczynienia z ich hamstwem, wpychają się w kolejkę, śmiecą, krzyczą, próbują się targować jakby byli na bazarze i oczywiście ani słowa po polsku. Niemcy mówiący po polsku to naprawdę rzadkość.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 06:23 #2724

  • Hanka
  • Hanka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ani złego słowa o Niemcach!!! Gdyby nie ich kasa zostawiana od lat w Słubicach ,to nasze miasto byłoby zapyziałą dziurą na skraju Polski.A że są głośni? to taka ich "uroda".W naszym narodzie też są takie same chamy jak wszędzie,nieraz wstydziłam się za naszych za granicą,więc ostrożnie z tymi opiniami.Przestańmy szerzyć nienawiść,podobnie jak kiedyś do "ruskich".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 08:45 #2725

  • basia
  • basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zgadzam się! Nasze miasto dzięki nim się rozwija. Wiele rodzin żyje z przygranicznego handlu- pośrednio i moja. A Niemcy, których ja spotykam są zazwyczaj mili i kulturalni!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 11:44 #2726

  • aasci
  • aasci Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kasia napisał:

Co wy chcecie od od niemieckich mężczyzn, są przystojni, zadbani, szarmanccy. Nie jak wy Polacy. Po przygodzie z Polakiem rozglądam się teraz z Niemcem. Może być nawet kilkanaście lat starszy ode mnie. Najważniejsze aby zapewnił mi dobrobyt, byl dla mnie dobry i kupił mi samochód.

pa, pa zazdrośnicy




Nie napisałaś jeszcze, że jesteś naturalną blondynką dla której to liczy się tylko kasa ... no i czasami może byc jeszcze TYLKO samochd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 12:23 #2728

  • polski ham
  • polski ham Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kasia i Basia czy nie pracujecie w burdelu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 15:43 #2729

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A jaka to różnica?
A może To ty jesteś chamem i prostakiem skoro z najbliższymi sąsiadami nie potrafisz się dogadać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 19:25 #2731

  • Hanka
  • Hanka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Przecież my tak bardzo katolicki naród nienawidzimy się nawzajem,źle mówimy o Ślązakach,góralach,Kaszubach.To o czym to świadczy? Jesteśmy wredni i zakłamani.Już 5 min. po śmierci papieża byliśmy gotowi na nowo się zabijać.Ot,cała prawda o Polakach,pępku świata.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/02 19:28 #2732

  • Janek
  • Janek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Idź się powieś!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.