Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/03 07:07 #2733

  • home
  • home Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Sa tacy niemcy i inni niemcy. Tak samo jest z Polakami, sa tacy ktorzy nie potrafia sie zachowac i przynosza wstyd rodakom.
Tak jest wszedzie.
A Niemcy sie w Slubicach rozkrecili bo w sklepach nadskakuja, dogadzaja sami sprzedawcy.
Obsluga ich do tego przyzwyczaila i czuja sie jak szlachta.
Wystarczy sie przejsc na glupi bazar, czy ktos tam juz mowi po Polsku? lamany, bo lamany - ale niemiecki, zawsze sa zagadywani po niemiecku.
Niemiec niestety bedzie lepiej traktowany w Slubicach w sklepie niz Polak, bo z Niemcem przeciez mniejszy problem, nie dogada sie tak, nie pomarudzi itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/06 14:46 #2788

  • tom
  • tom Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
KASIA I BASIA

Jakie wy jesteście puste, "dzięki Niemcom ludzie mają prace" ale gdzie? W supermarketach i stacjach benzynowych. Zatrudnij się tam a zobaczysz jak jest miło. A na bazarze to wciskacie Niemcom ruskie fajki bez banderoli i podróby firmowych ciuchów, takie jesteście OK...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/06 15:38 #2789

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tak jesteśmy puste :)
Tam gdzie nie ma Niemców ludzie też pracują w marketach i na stacjach, więc ta ciężka i marnie płatna praca to nie ich wina.
Ciekawa jestem jak wyglądało by nasze miasto gdyby nie pieniądze sąsiadów zza Odry ?
Słubiczanie Niemców nie lubią ale ich forsę to kochają....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/06 16:50 #2790

  • Tom
  • Tom Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Odp. dla Basi.

Gdyby nie pieniądze Niemców to może nasz Pan Burmistrz inwestowałby w rozwój strefy ekonomicznej, które po innych miastach znacznie lepiej funkcjonują. Tymczasem cała kasa idzie na bazar żeby można było nadal sprzedawać tą tandetę naszym "kochanym sąsiadom".

Pozdrawiam Basię B) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/06 19:35 #2794

  • xxx
  • xxx Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Pytanie mówimy o niemcach ogólnie , czy DDR-owcach

Do Niemców nic nie mam A na DDR-owcach przejechałem się kilka razy ale kij im w krzyż , Jednakże prawda jest Taka że nawet ta cholerna strefa istnieje za pieniądze wyciągnięte od niemców,


P.S.

Ile ludzie Zarabiają na strefie , a ile zarabiają na bazarze itp...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/06 20:29 #2796

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Tom napisał:

Odp. dla Basi.

Gdyby nie pieniądze Niemców to może nasz Pan Burmistrz inwestowałby w rozwój strefy ekonomicznej, które po innych miastach znacznie lepiej funkcjonują. Tymczasem cała kasa idzie na bazar żeby można było nadal sprzedawać tą tandetę naszym "kochanym sąsiadom".

Pozdrawiam Basię B) .



Może w innych miastach mają lepsze władze?
Naprawdę, nie chce mi sie wierzyć w teorię, że mając bogatych sąsiadów, którzy zostawiają u nas kasę nam żyje sie gorzej. Ale pewnie nie karzdy potrafi z tego korzystać!
ps.
Ciekawa jestem co mówią o nas Niemcy- sami widzimy jak Polacy potrafią sie zachować za granicą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/07 23:06 #2811

  • Ich nicht Lieb Deutschland
  • Ich nicht Lieb Deutschland Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Ostatnio mnie i moja Kolezanke po godzinie 22 jacys niemcy zaczepiali z prestekstem '' gdzie jest nicht club Michell'' A pozniej '' gdzie jest jakas dyskoteka'' a na samym koncu doje.bali z tekstem zebysmy z nimi jechaly... A jak pojechali to pozniej caly czas za nami krazyli... Ci niemcy to sa cwele... Nigdy przeciw im nic nie mialam... Ale od paru dni juz mam.!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/07 23:12 #2812

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witamy w SłubFurcie.
:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/08 10:59 #2813

  • berlinianka
  • berlinianka Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zaraz zaraz, "nie wylewajmy dziecka z kapiela".....sluchajcie nie wszyscy niemcy sa zli, okrutni, niekulturalni itd.....jak tutaj ktos napisal "DDR-owcami mialem juz do czynienia"...sa rozni ludzie, tak jak i w PL....tylko ze czasem w PL mozna czesciej trafic na "chamstwo"niz w Niemczech...niestety taka jest gorzka prawda....gdyby nie Niemcy to w PL nikt by nie wiedzial nawet gdzie to miasto lezy....
Nie wiem ciagle macie cos przeciwko niemcom, ale jak chodzi o prace i kase to kazdy wtedy mowi jaki to wspanialy narod...jestem ciekawa czy gdyby bylo na odwrot, gdyby PL byla bogatsza o Niemcow, to byla by taka zawisc?...Polacy nigdy nie zyczyli dobrze drugiemu, jesli ktos ma lepiej to bardzo w oczy kole.....pozbadzmy sie wreszcie tej zazdrosci, nietolerancji itd....niemcy naprawde dobrze o nas mowia....sa zadowoleni z uslug roznych, i chetnie przyjezdzaja...ale czasem narzekaja na wlasnie nietolerancje i brak akceptacji ze wzgledu na pochodzenie wlasnie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/08 11:54 #2814

  • bemil
  • bemil Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
To co pisze pani z pierszego post* to slysze od karzdego co niezajmuje sie troche niemcami ... zawsze te same teksty..

a tak ogulnie, to karzdy dostaje to to co wyswietla na innych :angry: ;)

... ale dam terz troche raci, niemcy z frankfurt(oder) to sa dziwni .. ale oni nielubja polakuw oni do karzdego tacy sa ;) to jest ich los bo nikt ich nielubi i trzeba znimi jak z malym dzieckiem B) to sie dogadasz ^^

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/08 13:55 #2815

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
berlinianka napisał:

Zaraz zaraz, "nie wylewajmy dziecka z kapiela".....sluchajcie nie wszyscy niemcy sa zli, okrutni, niekulturalni itd.....jak tutaj ktos napisal "DDR-owcami mialem juz do czynienia"...sa rozni ludzie, tak jak i w PL....tylko ze czasem w PL mozna czesciej trafic na "chamstwo"niz w Niemczech...niestety taka jest gorzka prawda....gdyby nie Niemcy to w PL nikt by nie wiedzial nawet gdzie to miasto lezy....
Nie wiem ciagle macie cos przeciwko niemcom, ale jak chodzi o prace i kase to kazdy wtedy mowi jaki to wspanialy narod...jestem ciekawa czy gdyby bylo na odwrot, gdyby PL byla bogatsza o Niemcow, to byla by taka zawisc?...Polacy nigdy nie zyczyli dobrze drugiemu, jesli ktos ma lepiej to bardzo w oczy kole.....pozbadzmy sie wreszcie tej zazdrosci, nietolerancji itd....niemcy naprawde dobrze o nas mowia....sa zadowoleni z uslug roznych, i chetnie przyjezdzaja...ale czasem narzekaja na wlasnie nietolerancje i brak akceptacji ze wzgledu na pochodzenie wlasnie...



Dobrze napisane,zgadzam w 100%

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/08 22:30 #2819

  • ja
  • ja Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
bemil napisał:

To co pisze pani z pierszego post* to slysze od karzdego co niezajmuje sie troche niemcami ... zawsze te same teksty..

a tak ogulnie, to karzdy dostaje to to co wyswietla na innych :angry: ;)

... ale dam terz troche raci, niemcy z frankfurt(oder) to sa dziwni .. ale oni nielubja polakuw oni do karzdego tacy sa ;) to jest ich los bo nikt ich nielubi i trzeba znimi jak z malym dzieckiem B) to sie dogadasz ^^



Proponuję zająć się na początek gramatyką :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/10 16:32 #2827

  • pies z kulawą nogą
  • pies z kulawą nogą Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
berlinianka napisał:

Zaraz zaraz, "nie wylewajmy dziecka z kapiela".....sluchajcie nie wszyscy niemcy sa zli, okrutni, niekulturalni itd.....jak tutaj ktos napisal "DDR-owcami mialem juz do czynienia"...sa rozni ludzie, tak jak i w PL....tylko ze czasem w PL mozna czesciej trafic na "chamstwo"niz w Niemczech...niestety taka jest gorzka prawda....

Zgadzam się w zupełności. Pracuję w niemieckiej firmie i zarabiam trochę mniej, niż niemieccy pracownicy za tę samą pracę, ale kiedy pracowałem u naszych rodzimych Polskich pracodawców to "rżneli" mnie na pieniądzach i godzinach nadliczbowych za które nie chcieli mi płacić. Nie jestem entuzjastą niemców z brandenburgii, ale jakoś nie mam ochoty pracować dla naszych pracodawców, którzy swojego rodaka traktują jak kogoś z niższej kategorii, a niemcowi robiącemu zakupy na bazarze bodaj by dupę "wylizali" za 1€

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/10 18:15 #2828

  • TOM
  • TOM Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ODP. DLA PSA Z KULAWĄ NOGĄ.

OJ TAK, NA BAZARZE LIŻĄ NIEMCOM DUPĘ, OJ LIŻĄ:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Niemcy w Słubicach 2009/07/10 22:19 #2831

  • Chrystek
  • Chrystek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ojojoj,
widze, ze musze, jako niemiec, troche postarac sie zmienic wasze zdanie o niemcach
mieszkam juz od dwoch lat w slubicach i musze wam powiedziec, ze fajnie tu jest. pochodze z malego brandenburskiego miasta po drugiej stronie i znam tamtejsza sytuacje. mi sie w polsce dobrze mieszka. nie ze wzgledu finansowym - bo we frankfurcie tez nie jest az tak drogo. mam tu w slubicach wrazenie, ze spoleczestwo jest mlodsze, ze nie ma pustych mieszkan, sklepy sa duzej czynne i wogole nie mam tak czesto jak we frankfurcie wrazenie, ze jestem sam na uliceB)

macie calkiem racje. sa niegrzeczne niemcy. zachowuja sie jak kretynie, mowia glopie teksty i maja ciagle tez wszystkie stereotype w glowie. np. polacy to zlodzieje, prostytutki, biedni, handlarzy ukradzionych samochodow... itp.
tacy polacy tez sa. tylko troche innaczej. siedza po pianemu na ulicy, wzywaja... maja tez duzo stereotypow, oszukaja, bo mysla, ze z niemcamy wolno tak robic.
nie ma o czym dyskutowac, bo sa zawsze tacy i tacy...!!!
ale wspolczuje wam, kiedy jestescie w takiej glupiej sytuacji. nieraz glupi niemcy mysleli, ze skoro mieszkam w polsce i mowie po polsku, to mozna mnie zle traktowac. ale wtedy im wygarnialem - potem nie wiedzieli co powiedziec. jak to jest mozliwy, ze polak, gada tak dobrze jak niemiec??!

macie, racje, jezeli zauwaliscie, ze polacy i niemcy razem?! to jakos nie dziala. jestesmy tacy rozni!
dzisiaj w frankfurckim autobusie niemcy krzyczeli na niemieckiej matce z wozkiem, ze ma uwazaz gdzie jedzie, bo przeciez z takim wozkiem mozna komus krzywde robic. w polsce taka sytuacje nie istniajoby. pewne wartosci, jak rodzina, dzieci, przyzwoitosc, etc. sa wazne.
w polsce wkurza mnie, ze sprzedawce sa czesto niemili. najprawdopodobnie jest duzo sprzedawcow w polsce, ktorzy nie lubia swoj zawod, bo innaczej nie umiem wytlumaczyc to zjawisko. jezeli w niemczech ktos nie lubi swoj zawod, to w nim najczesciej nie pracuje. tak duzo niemilych sprzedawcow spotkalem do tej pory tylko w polsce.
inna historia w pociagu:
jade do wroclawia. pociag zatrymuje sie. maszyna jedze dalej bez nas. czekamy przez dwie godziny na torach i przez pierwsze 30 min nie wiadomo, co sie dzieje.
jadac z berlina do frankfurtu konduktor ci juz przeprosi, jezeli bedziesz mial 3 minutowe opoznie. nawet ci powie dlaczego. to jest serwis!!

jest mnostwo takich przykladow!!!!
ja juz pochodze do roznic kulturowych tak, ze akceptuje, ze my niemcy a wy polacy nie pasujemy do siebie, ale jednak fajnie jest razem przebywac czas - bo tak jest zawsze bardzo ciekawy, zabawny i mnostwo dziwnych sytuacji
mam nadzieje, ze moglem wam troszeczke pokazac, jak ta sytuacja z mojej niemieckiej perspektywy wyglada ;) i wybaczcie mi moje bledy w polskim - od niedawna ucze sie polskiego

pozdrawiam serdecznie i zabawcie sie dobrze podczas imprezy, tez w frankfurcie, zapraszam!:)

ps: uczylem sie duzo w szkole, ze to nasze oboze koncentracyjne nawet juz bylem w dwoch obozach na zwiedzanie. jezeli ogladacie niemiecka telewyzje, to nie udaje ci sie uciekac od dokumentow z drugiej wojny swiatowej. wiec nie martwicie sie! pamietamy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.