Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W dniach 8-14 lipca w Słubicach odbędzie się tradycyjne miejskie święto, jednak tym razem po raz pierwszy w zupełnie nowej formule międzynarodowego festiwalu. Nasze miasto czeka wiele artystycznych atrakcji, a całe przedsięwzięcie zakończy się plenerowym koncertem na stadionie transmitowanym na żywo przez TVP2.

festiwal most slubice

W programie m.in. liczne wystawy fotograficzne, wernisaże, seanse filmowe, warsztaty: teatralne, reportażu filmowego i radiowego oraz międzynarodowa wystawa plenerowa. W Słubicach mają pojawić się m.in. Kinga Preis, Robert Więckiewicz i Zbigniew Buczkowski oraz reżyserzy Janusz Zaorski i Wojciech Smarzowski.

14 lipca na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach odbędzie się Wielki Letni Koncert Open Air Radio Zet i TVP2 (transmisja na żywo na antenie TVP2). Na scenie wystąpią m.in.

  • De Mono,
  • Patrycja Markowska,
  • Liber i Natalia Szroeder,
  • Alex Hepburn (Anglia),
  • Living Stone i Hurrican Dean (Niemcy),
  • Lemon.

Ważne linki:

Wiadomości na Słubice24.pl

Zapowiedź festiwaluZa przygotowanie festiwalu MOST odpowiada Fundacja EDM+ z Gdańska, działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Słubicach. Współorganizatorami są SMOK oraz SOSiR. Patronat honorowy nad całą imprezą objęli minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz premier rządu Brandenburgii Matthias Platzek.

Festiwal wspierają: Fundacja Art-House, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Berliner Technische Kunsthochschule oraz Wyższa Szkoła Fotograficzna i Multimedialna w Moskwie. Wśród patronów medialnych są m.in. Radio Zet, TVP2, TVP Kultura, a także portal Słubice24.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)