Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak co roku w pierwszej połowie lipca odbędzie się tradycyjne miejskie święto, jednak tym razem po raz pierwszy w zupełnie nowej formule międzynarodowego festiwalu. Słubice czeka wiele artystycznych atrakcji, a całe przedsięwzięcie zakończy się plenerowym koncertem na stadionie, transmitowanym na żywo przez TVP2.

festiwal most slubice

Festiwal rozpocznie się 8 lipca i potrwa 6 dni. W programie czekają m.in. liczne wystawy fotograficzne, wernisaże, seanse filmowe, warsztaty: teatralne, reportażu filmowego i radiowego oraz międzynarodowa wystawa plenerowa. Do naszego miasta przyjedzie wielu znanych aktorów z Polski, Niemiec i Rosji. W Słubicach mają pojawić się m.in. Kinga Preiss, Robert Więckiewicz i Zbigniew Buczkowski oraz reżyserzy Janusz Zaorski i Wojciech Smarzowski.

Nie lada gratką będą koncert grupy L.Stadt, specjalna projekcja filmu „Sybieradia polska” oraz festiwal sztuki reportażu Camera Obscura. Na ciekawych jak wygląda filmowa produkcja od kuchni, czekać będzie profesjonalne studio z możliwością nakręcenia własnego ujęcia.

14 lipca, na zakończenie festiwalu, zaplanowano Wielki Letni Koncert Open Air Radio Zet i telewizyjnej Dwójki z udziałem kilkunastu artystów z Polski i Niemiec. Koncert odbędzie się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach i ma być transmitowany na żywo na antenie TVP2. Na scenie wystąpią m.in.
  • De Mono,
  • Patrycja Markowska,
  • Liber i Natalia Szroeder,
  • Alex Hepburn (Anglia),
  • Living Stone i Hurrican Dean (Niemcy),
  • Lemon.


Za przygotowanie festiwalu odpowiada Fundacja EDM+ z Gdańska, działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Słubicach. Współorganizatorami są SMOK oraz SOSiR. Patronat honorowy nad całą imprezą objęli minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz premier rządu Brandenburgii Matthias Platzek.

Festiwal wspierają: Fundacja Art-House, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Berliner Technische Kunsthochschule oraz Wyższa Szkoła Fotograficzna i Multimedialna w Moskwie. Wśród patronów medialnych są m.in. Radio Zet, TVP2, TVP Kultura, a także nasz portal Słubice24.

Na stronie www.slubice24.pl będzie można śledzić bieżące informacje o przygotowaniach do festiwalu, obejrzeć klipy filmowe, zapowiedzi i wywiady. Zapraszamy również do naszej festiwalowej zakładki oraz specjalnego działu na forum poświęconego festiwalowi – zachęcamy do wspólnej dyskusji.
 
Ważne linki:
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Czesław2793 2013-06-21 14:03
no to parę gwiazd się pojawi :)
#2 dziewczyny 2013-06-21 16:39
Ja mam takie zapytanie Gdzie będzie można spotkac tych aktorów i reżyserów ?
#3 anias34 2013-06-22 05:41
średnio podoba mi się plan tej imprezy,ciekawe jak to u nas w subiach wypali...markowskiej nie cierpię.
#4 marteczka 2013-06-22 10:04
wypali na 100%, a co do programu to kwestia gustu. Dobrze, ze bez disco polo.
#5 jurand 2013-06-22 11:06
To się nazywa ewolucja miejskiego festynu! Brawa dla pomysłodawców. Tak jak dobrze zrozumiałem będzie transmisja w TVP2?! No to już jest zarówno reklama imprezy jak i samego miasta. Brawo Brawo! oby pogoda była!
#6 Vubato23 2013-06-23 17:11
wstęp wolny na tak wieki koncert? No fajnie, fajnie :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.