Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek piłkarskiej A klasy zespół SKP Słubice pokonał Juvenię Boczów 3:0. Słubiczanie zaprezentowali mądry, a przede wszystkim skuteczny futbol. W zepole pojawiło się kilkoro debiutantów, którzy wnieśli do gry sporo ożywienia.

Bramki dla SKP zdobyli Daniel Małecki, Tomasz Drozdowski oraz Łukasz Kozyra. W pierwszej jedenastce zabrakło kontuzjowanych Krystiana Traczyka, Piotra Maryckiego oraz Pawła Dobrzańskiego. Po przerwie spowodowanej kontuzją do gry powrócił bramkarz Mykola Drozhzha, który na początku meczu obronił rzut karny, a przez całe spotkanie imponował pewnymi interwencjami.

Na murawie pojawiło się kilkoro debiutantów, w tym aż trzech juniorów: Łukasz Najder, Rafał Strugarek i Damian Szydło. Od pierwszej minuty zagrał Krzysztof Łazdowski, który wznowił treningi po 8 latach przerwy. Drużynę wzmocnił także Mariusz Guraj, który wrócił do Słubic po 14 latach nieobecności, ostatnio grał w III-ligowym Gryfie Słupsk.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu SKP Słubice awansowało na 3 pozycję w tabeli. Do liderujących Ilankii II Rzepin oraz Zorzy Kowalów traci 6 punktów. Kolejny mecz już za tydzień na wyjeździe. Rywalem słubiczan będzie drużyna GKP Pszczew.

{multithumb} mt_gallery: SKP Słubice - Juvenia Boczów